Danowcy trzy razy stawali na podium

Trzy medale trzy medale w rozgrywanych w miniony weekend w Węgrowie mistrzostw Polski kadetów w kickboxingu w formułach pointfighting i light-contact oraz I Pucharze Polski dzieci w formule pointfighting zdobyli reprezentanci LKSW Dane ze Świdnika.

Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Trześniak w kategorii -42 kg kadetów starszych, pokonując rywali z Wołomina, Lubawy i Ostródy. Sukces jest tym większy, że Kuba osiągnął wiek kadeta starszego dwa dni przed turniejem, a w finale walczył ze znacznie roślejszym rywalem.

Srebrne medale zdobyli Tomasz Gumienniak w kategorii -47 kg kadetów młodszych i Michał Markowski w kategorii -57 kg kadetów starszych. Chociaż obaj w finale ulegli wyraźnie znacznie bardziej doświadczonym rywalom, to Michał wyrównał, a Tomek poprawił swój najlepszy wynik w karierze z MP w kickboxingu. Poza podium znalazł się Paweł Wilczopolski, który startując w wyższej niż zwykle kategorii wagowej plus 47 kg kadetów młodszych przegrał walkę ćwierćfinałową jednym punktem.

Jedynym reprezentantem LKSW Dan wśród dzieci był Kacper Kuraś w kategorii -27 kg, który stoczył swoją pierwszą turniejową walkę w życiu ulegając minimalnie na punkty. W najbliższy weekend danowcy wystąpią w dwóch turniejach. We Włoszakowicach odbędą się mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w kickboxingu, zaś w czeskiej Ostrawie – towarzyski turniej dzieci i młodzików w taekwondo ITF Ippon Cup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here