Danowcy udanie zakończyli 2017 rok

Reprezentanci LKSW Dan ze Świdnika tradycyjnie już w połowie grudnia startowali w Mikołajkowym Pucharze Łopiennika w taekwondo. Jedenasta edycja imprezy, organizowanej przez UKS Amicus i Dariusza Zawadę, z udziałem 130 najmłodszych taekwondoków w wieku od 6 do 12 lat z województw lubelskiego i świętokrzyskiego, podobnie jak poprzednie przyniosła naszym zawodnikom wiele sukcesów.


Start 26-osobowej ekipy zakończył się bogatym łupem medalowym, a warto zaznaczyć, że o sukcesy nie było łatwo, gdyż kategorie były licznie obsadzone. Mimo to w kilku przypadkach nasi zawodnicy zajęli całe podium.
Najlepszym spośród danowców okazał się tym razem Tomek Gumienniak, który startując w pięciu konkurencjach, zdobył trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal, co dało mu puchar dla najlepszego zawodnika imprezy.
– Zawody w Łopienniku to tradycyjne już podsumowanie roku – mówi główny trener Dana Piotr Bernat. – Dla naszych najbardziej doświadczonych młodzików ten start był odprężeniem po występach na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, ale miłym akcentem był udział sporej grupy młodszych stażem taekwondoków, w tym debiutantów, dla których tego typu zawody są świetną okazją do wejścia w świat rywalizacji sportowej. Z grupy tej na szczególne wyróżnienie zasłużyły Marysia Skiba i Maja Besztak. Udany debiut zaliczył także instruktor Łukasz Staiński, który po raz pierwszy opiekował się grupą jako główny coach i ze swego zadania wywiązał się znakomicie. Dodatkową atrakcją były paczki od Świętego Mikołaja dla wszystkich startujących.
Wyjazd do Łopiennika zorganizowano przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik.

Wyniki zawodników LKSW Dan:

Tomasz Gumienniak – złoto układy, złoto czasówki, srebro techniki specjalne, złoto soft-stick, brąz przeskokówki, puchar dla najlepszego zawodnika imprezy
Jakub Markowski – złoto czasówki, brąz soft-stick, brąz przeskokówki
Jakub Trześniak – brąz czasówki, srebro soft-stick, złoto przeskokówki
Piotr Woźniak – złoto soft-stick
Szymon Olszewski – brąz czasówki
Filip Olszewski – srebro techniki specjalne
Oliwia Frączyk – brąz czasówki, srebro soft-stick, srebro przeskokówki
Mikołaj Frączyk – brąz układy, złoto techniki specjalne
Maria Skiba – srebro układy, złoto soft-stick
Emil Dąbrowski – brąz czasówki, techniki specjalne i przeskokówki, srebro soft-stick, Maja Besztak – złoto czasówki, techniki specjalne i przeskokówki, srebro soft-stick,
Adrian Maciąg – brąz soft-stick
Nikola Wiewiórka – brąz soft-stick
Jan Bomba – brąz czasówki
Jakub Wojciechowski – złoto układy, srebro przeskokówki
Zuzanna Guz – brąz układy, złoto soft-stick
Łukasz Oleszek – srebro układy, złoto czasówki, brąz soft-stick
Michał Guz, Dawid Zaborski, Aleksandra Kowalczyk, Jakub Olech, Jan Hawrysz, Maja Pszeniczka, Jakub Miemczycki, Wojciech Nóżka, Maciej Dąbrowski – udział.