Danowcy w wakacje nie próżnują

Adrianna Skowrytko i Mateusz Buda, czołowi reprezentanci LKSW Dan Świdnik, uczestniczyli w czeskiej miejscowości Zlate Hory w kolejnej edycji letniego obozu treningowego Fight Camp, którego organizatorem jest Kamil Šamall i klub taekwondo w Karwinie.

Trenowali z najlepszymi. W zajęciach udział wzięli m.in. medaliści największych światowych imprez taekwondo – Tural Masimov z Rosji oraz Izzy Brider z Wielkiej Brytanii

Dodatkowo przez cztery pierwsze dni zajęcia prowadził trener świdnickiego klubu Piotr Bernat w asyście Marcina Gupty. – Jak co roku organizator zaprosił do udziału utytułowanych szkoleniowców i zawodników z zagranicy. Treningi prowadzili także Oleg Katya Solovey z Ukrainy, Aleksander Varshavsky z Rosji (trenerzy kadr narodowych swoich krajów): Kamil Šamal z Czech. W zajęciach udział wzięli także medaliści największych światowych imprez taekwondo – Tural Masimov z Rosji oraz Izzy Brider z Wielkiej Brytanii – relacjonuje trener świdnickiego klubu Piotr Bernat.
13 sierpnia natomiast rozpoczął się obóz klubowy LKSW Dan i PKSW Azja Pabianice, który odbywa się w Borkowie koło Kielc. 57 zawodników obu klubów trenuje pod okiem Piotra Bernata, Grzegorza Sokołowskiego, Bartłomieja Daniela i Dawida Szewczyka. Swoje wizyty na obozie zapowiedzieli także zaprzyjaźnieni trenerzy z innych miast. Obóz potrwa do 23 sierpnia.