Danowcy z workiem medali

Z udziałem przedstawicieli 22 ekip z Polski i Czech w hali sportowej Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku odbyła się w sobotę druga edycja Otwartego Pucharu Polski „Pointfighting Grand Prix” w kickboxingu kadetów młodszych, starszych i juniorów. W zawodach tradycyjnie już udanie startowali gospodarze, reprezentanci świdnickiego LKSW Dana.


Indywidualnie wśród podopiecznych trenera Piotra Bernata najlepiej wypadli kadeci starsi – Kacper Guz (kadet starszy +69 kg), który wywalczył złoto po walkach z bardzo wymagającymi rywalami, a także Paweł Dąbrowski, który był pierwszy w kategorii -52 kg, a trzeci w -57 kg kadetów starszych. Oliwia Frączyk była trzecia w kat. -55 kg, a Natalia Oleszek druga w -46 kg.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła także juniorka Emilia Szalak w kategorii -70 i +70 kg, jednak obsada w nich była za mała, aby dało to jej tytuł najlepszej juniorki turnieju.

Złoto w kategorii +94 kg juniorów przypadło w udziale Danielowi Marciszkiewiczowi, niestety nasz „superciężki” po raz drugi był jedynym zawodnikiem w kategorii. Indywidualnych startów tym razem do udanych nie zaliczą natomiast kadeci młodsi, jedynie w kategorii -28 kg na drugim miejscu podium stanęła debiutująca w walkach Kinga Matysiak (ważąca zaledwie niecałe 23 kg). Trzeba jednak dodać, że była to najsilniej obsadzona grupa wiekowa imprezy, a poziom rywalizacji nierzadko przewyższał mistrzostwa Polski

Podczas zawodów odbył się także turniej walk drużynowych kadetów młodszych i starszych. W tej konkurencji wśród kadetów młodszych tryumfowała drużyna X-Fight Piaseczno przed Kick Ninja Academy Warszawa, zaś trzecie miejsce zajął LKSW Dan i SW Prime Wieliczka. Najlepszą drużyną kadetów starszych po niezwykle zaciętym finale została ekipa TKD Martial Arts Wesoła przed ekipą gospodarzy, a brązy przypadły w udziale SW Prime i PKSW Azja Pabianice. W składach Dana wystąpili kadeci młodsi: Jakub Trześniak, Paweł Wilczopolski, Tomasz Gumienniak i Zuzanna Guz oraz starsi: Paweł Dąbrowski, Michał Markowski, Kacper Guz i Oliwia Frączyk.

Imprezę rozegrano przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik i pod patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona.

Kacper Guz z LKSW Dan wywalczył wśród kadetów starszych w kat. +69 kg) złoto, po walkach z bardzo wymagającymi rywalami

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here