De Mono – koncert akustyczny

De Mono to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce. Jego repertuar to przede wszystkim niezapomniane ballady i wielkie hity muzyki popularnej takie jak „Póki na to czas”, „Kochać Inaczej”, „Moje Miasto Nocą”, „Zostańmy sami” czy „Statki na niebie”.

W tym roku mija 30 lat od chwili gdy De Mono z Andrzejem Krzywym nieprzerwanie koncertują i nagrywają. Z tej okazji Chełmski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu już 1 kwietnia o godz. 19. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Szalom Chełm w Edelsie

Hotel Edels zaprasza na kolejne kulturalne danie ze swojego wiosennego menu. Tym razem będzie to uczta żydowska, 1 kwietnia zagra bowiem zespół Szalom Chełm. Początek koncertu o godzinie 18. Wejście na salę od 16. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Fanie Kultury, Chełmskim ośrodku Informacji Turystycznej i oczywiście w hotelu Edels.
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na koncert Szalom Chełm w Hotelu Edels (1 kwietnia). Wyniki losowania podamy 27 marca.

Tomasz Stockinger – Przedwojenne szlagiery

Chełmski Dom Kultury zaprasza 2 kwietnia o godz. 18 na recital Tomasza Stockingera – „Już nie zapomnisz mnie”. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. W rytmie walca i tanga, przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat przeniesiemy się w czasy magicznego dwudziestolecia.
Tomasz Stockinger to jeden z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów filmowych i teatralnych. Pamiętamy go m.in. z filmów takich jak: „Znachor”, „Lata dwudzieste… lata trzydzieste…” czy niezapomnianych seriali, jak chociażby: „Rycerze i rabusie”, „Dom” i oczywiście „Klan”. W 2005 r. nagrał w Polskim Radiu solową płytę pt. „Melodią wracasz do mnie”. Wokaliście na scenie towarzyszył będzie Stefan Gąsieniec, pianista, kompozytor i aranżer muzyczny. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na recital Tomasza Stockingera w ChDK (2 kwietnia). Wyniki losowania podamy 27 marca.

Repertuar Kina Zorza

20 marca: godz. 14 – Munio: Strażnik Księżyca, godz. 16 – Piękna i bestia 2D dubbing, godz. 18.30 – Wszystko albo nic, godz. 21 – Wielki mur
21 marca: godz. 14 – Munio: Strażnik Księżyca, godz. 16 – Piękna i bestia 3D dubbing, godz. 18.30 – Wielki mur, godz. 20.30 – Wszystko albo nic
22 marca: godz. 14 – Munio: Strażnik Księżyca, godz. 16 – Piękna i bestia 2D dubbing, godz. 18.30 – Wszystko albo nic, godz. 20.30 – Wielki mur, godz. 16 – Munio: Strażnik Księżyca, godz. 18 – Piękna i bestia 3D dubbing, godz. 20.30 – Logan: Wolverine
23 marca: godz. 14 – Munio: Strażnik Księżyca, godz. 16 – Piękna i bestia 3D dubbing, godz. 18.30 – Wielki mur, godz. 20.30 – Wszystko albo nic, godz. 16 – Munio: Strażnik Księżyca, godz. 18 – Piękna i bestia 2D dubbing, godz. 20.30 – Logan: Wolverine
24 marca: godz. 14 – Zając Max ratuje Wielkanoc 2D dubbing, godz. 16 – Piękna i bestia 3D dubbing, godz. 18.30 – Piękna i bestia 2D dubbing, godz. 21 – Logan: Wolverine
25 marca: godz. 12 – Zając Max ratuje Wielkanoc 3D dubbing, godz. 14 – Zając Max ratuje Wielkanoc 2D dubbing, godz. 16 – Piękna i bestia 2D dubbing, godz. 18.30 – Piękna i bestia 3D dubbing, godz. 21 – Logan: Wolverine
26 marca: godz. 12 – Zając Max ratuje Wielkanoc 2D dubbing, godz. 14 – Zając Max ratuje Wielkanoc 3D dubbing, godz. 16 – Piękna i bestia 3D dubbing, godz. 18.30 – Piękna i bestia 2D dubbing, godz. 21 – Logan: Wolverine

Repertuar Kina ChDK

20 marca: godz. 16 – Munio: Strażnik Księżyca, godz. 18 – Piękna i bestia 3D dubbing, godz. 20.30 – Logan: Wolverine
21 marca: godz. 16 – Munio: Strażnik Księżyca, godz. 18 – Piękna i bestia 2D dubbing, godz. 20.30 – Logan: Wolverine
22 marca: godz. 16 – Munio: Strażnik Księżyca, godz. 18 – Piękna i bestia 3D dubbing, godz. 20.30 – Logan: Wolverine
23 marca: godz. 16 – Munio: Strażnik Księżyca, godz. 18 – Piękna i bestia 2D dubbing, godz. 20.30 – Logan: Wolverine

Mundurówka w obiektywie

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 21 marca o godz. 11.30 na uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej „Mundurówka w obiektywie – 17 lat innowacji mundurowych w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 im. Ks. Stanisława Staszica w Chełmie”. ZSZ nr 5 w Chełmie już od 2000 roku przygotowuje uczniów do pracy w formacjach mundurowych RP. – To pierwsza szkoła na terenie województwa lubelskiego, która przystąpiła do realizacji programu szkolenia wojskowego w ramach eksperymentu pedagogicznego Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej w klasie technikum elektronicznego we współpracy z 3 Brygadą Zmechanizowaną Legionów – mówią organizatorzy. Uroczystość odbędzie się w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40), zaś wystawa będzie prezentowana w małej galerii ChBP w dniach 21 marca – 27 kwietnia.

Poeci nie zjawiają się przypadkiem

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na koncert przygotowany z okazji Światowego Dnia Poezji, który odbędzie się 24 marca w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) o godz. 17. Koncert będzie podzielony na dwie część. Pierwsza – liryczna i nastrojowa, zaś druga – niekonwencjonalna, nieco awangardowa. W pierwszej odsłonie w sali widowiskowej literaci z Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36” zaprezentują wybrane, własne teksty poetyckie, a towarzyszyć im będzie koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Marka Miszczuka. Druga część zaplanowana została w galerii Nova, gdzie w swobodnej już atmosferze przy filiżance kawy i herbaty odbędzie się kiermasz tomików poetyckich zorganizowany przez Wydawnictwo TAWA połączony z wyjątkowym koncertem piosenki autorskiej zespołu Klaus Trzaska Band. Wstęp wolny.

Tym razem Mauritius

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na kolejne spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników, które rozpocznie się w piątek 24 marca o godz. 19 w Decaffencji. Gościem będzie Damian Szczepański, który przedstawi egzotyczny Mauritius. To maleńki kraj leżący na Oceanie Indyjskim. – To nie tylko tropikalny raj znany z reklam biur podróży, ale również niesamowita mozaika kulturowa i religijna. Stoją tam obok siebie hinduskie świątynie, chińskie sklepy i katolickie kościoły – mówią organizatorzy. Podczas spotkania uczestnicy poznają sekrety lokalnej diety, która zapewnia długowieczność, usłyszą o sympatycznym ptaku Dodo i dowiedzą się, jaka jest recepta na szczęście według Kreoli, najbardziej rozrywkowych mieszkańców wyspy. Wstęp na imprezę wolny, wśród uczestników zostaną rozlosowane upominki ufundowane przez Biuro Usług Turystycznych Krystyna i Stowarzyszenie WeRwA.

Buslav w ChDK

Nie znasz? Przyjdź, zobacz, posłuchaj! Chełmski Dom Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Alternatywna Scena Chadeku”. Tym razem wystąpi Buslav – instrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Mając wieloletnie oraz międzynarodowe doświadczenie jako muzyk sesyjny (m.in. członek house-bandu Cheryl Pepsii Riley w Vilage Underground w NYC) postanowił wydać swój pierwszy album solowy. Posłuchać go będzie można już 25 marca o godz. 19 w ChDK. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Mayday wraca na deski ChDK

Chełmski Dom Kultury po raz kolejny zaprasza na fantastyczną komedię Raya Cooneya „Mayday” (Run for Your wife) w wykonaniu Teatru Ziemi Chełmskiej. Spektakl podbił serca nie tylko chełmian, grany był bowiem kilkakrotnie w innych miastach m.in. w Lublinie, Biłgoraju i Włodawie, wszędzie gromadząc komplety na widowni. – Gwarantujemy salwy śmiechu od pierwszej do ostatniej minuty – zapewniają organizatorzy. Spektakl już 26 marca o godz. 18. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Marcin Meller – gość ChBP

Marcin Meller, znany i uznany dziennikarz, publicysta i pisarz, a od niedawna szef Wydawnictwa W.A.B. będzie bohaterem kolejnego spotkania autorskiego w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40, we wtorek 28 marca o godz. 18.