Debiutant dał rywalom lekcję

Znakomicie w kolejnych zawodach Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, rozgrywanych na węgierskim torze Pannonia-Ring spisał się lublinianin Piotr Parys Junior. 17-latek dwukrotnie stawał na podium, na najwyższym i na drugim stopniu. Nasz debiutant na półmetku sezonu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej!
Piotr Parys po raz pierwszy ścigał się na węgierskim torze, położonym około 60 kilometrów od Balatonu. Debiutant już podczas treningów zaznaczył, że ma ochotę na kontynuację swojej passy sześciu zwycięstw z rzędu. Podczas sesji kwalifikacyjnej, odbywającej się w arcytrudnych warunkach (upał), lublinianin skupiał się by nie przegrzać opon. 17-latek rzutem na taśmę pokonał Marcina Jarosa i zapewnił sobie start z pole position do obydwu wyścigów.
W pierwszym wyścigu Piotr Parys popisał się jednym z najlepszych startów w całym sezonie, odskakując rywalom już przed pierwszym zakrętem. Cały dystans rywalizacji przebiegał dla lublinianina w podobnym tonie – Parys mimo sporej przewagi nie zamierzał zwalniać. To zaowocowało minięciem linii mety z prawie 20-sekundową przewagą nad drugim Marcinem Jarosem i trzecim Marcinem Jedlińskim.

W drugim wyścigu nie wystartował już tak dobrze jak w pierwszym, oddając prowadzenie Marcinowi Jedlińskiemu. Piotr Parys nie zamierzał się jednak poddawać i po kilku szybkich okrążeniach „siedział już na zderzaku” kierowcy z Dębicy. Niestety, błąd popełniony na pierwszym zakręcie przekreślił szansę na wyprzedzenie Jedlińskiego.
– Wyścig był bardzo ciekawy, a po słabszym starcie cały czas ciąłem się z Marcinem Jedlińskim. Niestety, na dwa okrążenia przed końcem miałem lekki defekt chłodnicy – woda zaczęła wyciekać na prawą przednią oponę, co koniec końców doprowadziło do błędu na T1 – mówi o drugim wyścigu Piotr Parys. Po wyścigu lublinian był jednak zadowolony ze swojej jazdy, a pierwsza przegrana w tym sezonie z pewnością będzie dla niego cennym doświadczeniem, z którego, jak sam przyznał, będzie chciał wyciągnąć jak największą lekcję.
Zawodnicy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge wrócą do rywalizacji za niecałe dwa tygodnie na niemieckim torze Lausitzring, gdzie Piotrek będzie miał szansę na spotkanie z kolegami z KIA Lotos Race. BAS

Kalendarz Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe 2016
15-17 lipca: Lausitzring (Niemcy)
19-21 sierpnia: Slovakia Ring (Słowacja)
9-11 września: Automotodrom Brno (Czechy)
23-25 września: Hungaroring (Węgry)