Debiutant przegrał z chorobą

Pech na początku sezonu nie opuszcza Piotra Parysa juniora

17-letni lublinian Piotr Parys junior, debiutujący w tegorocznym cyklu Porsche Mobil 1 Supercup, nie wystartuje w trzeciej rundzie na ulicach księstwa Monako. Powodem absencji mistrza Polski Porsche GT3 CCCE jest choroba.


Kierowca pochodzący z Lublina już podczas ostatniej rundy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe na torze Red Bull Ring nie czuł się najlepiej, a po powrocie do Polski dostał 40-stopniowej gorączki.
Piotr Parys junior do ostatniej chwili przed wyjazdem do Monako walczył z chorobą. Wiedząc, że o rywalizacji koło w koło nie może być mowy, 17-latek chciał zapoznać się z nietypowym torem i nabyć cennego doświadczenia przed kolejnymi sezonami. Niestety, w nocy przed wyjazdem zapadła decyzja, że stan Piotrka nie pozwala na tak daleką podróż.
– Życie czasami układa najdziwniejsze scenariusze. Po nieudanej rundzie w Barcelonie marzyłem o tym, żeby wrócić do rywalizacji w Monako. Z powodu choroby tak się jednak nie stanie – mówi zmartwiony Piotr Parys junior, 17-letni mistrz Polski Porsche GT3 CCCE.
Do Porsche Supercup lublinianin powróci za niespełna sześć tygodni. 3. runda na austriackim Red Bull Ring odbędzie się od 7 do 9 lipca. MAG