Derby dla LKPS Politechnika Pszczółka

Jak przystało na derby spotkanie drugoligowych siatkarzy świdnickiej Avii i LKPS Politechnika Pszczółka było niezwykle emocjonujące. Po pięciosetowej walce wygrali wyżej notowani lublinianie!
Początek spotkania nie zapowiadał wielkich emocji i zwycięstwa gości. Avia rozbiła w pierwszym secie LKPS 25:15. W drugiej partii świdniczanie znowu bez problemów ograli rywali (25:19) i wydawało się, że spotkanie za chwilę zakończy się gładką wygraną miejscowych.
W trzeciej partii losy spotkania jednak odwróciły się. Wszystko za sprawą Pawła Toborka, wychowanka lubelskiego Cukrownika, który tchnął w swoich kolegów wiarę w zwycięstwo. Siatkarze LKPS zaczęli się w końcu bronić i do tego skutecznie grać w ataku. Trzeciego seta lublinianie wygrali do 15!
W kolejnych dwóch zacięta walka trwała do samego końca. Więcej szczęścia (to ponoć zawsze sprzyja lepszym) mieli goście i to oni ostatecznie mogli cieszyć się z wygranej i faktu, że pierwszą rundę rozgrywek z siedmioma zwycięstwami i tylko jedną porażką zakończą na pozycji wicelidera II ligi!

Avia Świdnik
– LKPS Politechnika Pszczółka
2:3 (25:15, 25:19, 15:25, 23:25, 15:17)
Avia: Misztal, Kurek, Jaskulski, Zugaj, Sajdak, Gajosz oraz Sadowski.
LKPS: Pigłowski, Czarnecki, Machowicz, Rejowski, Czubiński, Kępka, Bonisławski oraz Kasiura, Antoszak, Toborek, Bieńko.

II Liga siatkówki kobiet
6. kolejka: SAN-Pajda Jarosław – AZS UMCS Lublin 3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:15) * Radomka Radom – MOSiR Jasło 2:3 (25:22, 27:29, 21:25, 25:21, 10:15) * PWSZ Tarnów – Marba Sędziszów Młp. 3:0 (25:13, 25:13, 25:18) * Tomasovia – Szóstka Mielec 1:3 (34:36, 22:25, 25:19, 16:25).
8. Radomka Radom 6 1 2-18
W następnej kolejce – 26 listopada: AZS UMCS – Tomasovia.

Pozostałe mecze 7. kolejki: KKS Kozienice – Błękitni Ropczyce 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:16) * Neobus Niebylec – AKS V LO Rzeszów 0:3 (21:25, 16:25, 20:25) * Karpaty Krosno – PZL Sędziszów Małopolski 3:0 (25:17, 34:32, 26:24) * pauzował Dunajec Nowy Sącz.
9. PZL Sędziszów 7 5 7-17
W następnej kolejce – 26 listopada: PZL Sędziszów – Avia, LKPS Politechnika Pszczółka Lublin pauzuje.