Derby znowu dla Motoru

Piłkarze lubelskiego Motoru wygrali sobotnie trzecioligowe derby ze świdnicką Avią 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 21. minucie Michał Paluch.

Lublinianie odnieśli zasłużone zwycięstwo, będąc w przekroju całego meczu zespołem nieco lepszym. Motorowcy na Arenie Lublin, w obecności blisko 4 tysięcy kibiców, wbili świdniczanom jednak tylko jednego gola, podobnie zresztą tak, jak to miało miejsce w jesiennej potyczce obu zespołów.

W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Paluch. 25-letni napastnik wykorzystał błąd świdnickiej obrony i z bliska wpakował futbolówkę do pustej bramki. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Konrad Nowak, kapitan Motoru.

Avia w derby lepiej zaprezentowała się po przerwie. Podopieczni trenera Tomasza Bednaruka kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką gospodarzy, ale nie byli w sobotę w stanie pokonać golkipera Motoru. Swoje okazje mieli też i gospodarze, ale również nie potrafili ich wykorzystać.

Motor wygrał kolejne, drugie spotkanie wiosną, ponownie nie tracąc gola (przed tygodniem zwyciężył 3:0 Orlęta Radzyń Podlaski).

Dobra informacja jest też taka, że podopieczni trenera Roberta Góralczyka po 19. kolejce tracą już do lidera, nie pięć ale cztery punkty. Z pierwszym miejscem w ligowej klasyfikacji w sobotę, po porażce u siebie z broniącym się przed spadkiem Podlasiem Biała Podlaska, musiał pożegnać się Hutnik Kraków.

Potknięcie ekipy z Suchych Stawów wykorzystały Stal Rzeszów oraz Podhale Nowy Targ, które po wygranych 4:0 (pierwsi z Wiślanami, drudzy z Wisłą Sandomierz) z 40 pkt. objęły prowadzenie w tabeli. MAG

Motor Lublin – Avia Świdnik 1:0 (1:0)

Motor: Olszewski – Pajnowski, Waleńcik, Ranko, Cichocki, Bonin (90 Pożak), Gałecki, Poźniak (77 Sz. Kamiński), Brzyski, Nowak (83 Michota), Paluch (67 M. Majewski).

Avia: Wójcicki, Dwórzyński, Mykytyn, Kuliga, Lusiusz (73 Głaz), Wójcik (90 Jaśkiewicz), Orzędowski, Mroczek, Maluga (87 Koczon), Dziedzic, Białek (77 Prędota).

Bramka – Paluch 21. Żółte kartki: Pajnowski, Bonin (M.) oraz Mykytyn, Dwórzyński, Kuliga, Orzędowski, Jaśkiewicz (A.),

Sędziował: Karol Iwanowicz (Kraśnik). Widzów: 3952.

Pozostałe mecze 19. kolejki:

Podhale Nowy Targ – Wisła Sandomierz 4:0 * Chełmianka – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:2 * Hutnik Kraków – Podlasie Biała Podlaska 0:2 * Czarni Połaniec – Wisła Puławy 2:3 * KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Orlęta Radzyń Podlaski 2:0 * Stal Rzeszów – Wiślanie Jaśkowice 4:0 * Stal Kraśnik – Soła Oświęcim 1:0 * Sokół Sieniawa – Spartakus Daleszyce 2:0.
1. Stal Rzeszów 19 40 43-14
2. Podhale 19 40 36-16
3. Hutnik 19 38 36-23
4. Motor 19 36 32-18
5. Wisła Puławy 19 35 22-16
6. Stal Kraśnik 19 29 31-23
7. KSZO 19 27 29-23
8. Orlęta 19 27 28-27