Desperat w podróży

Do nietypowego zdarzenia doszło w piątkowy poranek w pobliżu ronda im. Piotra Mohyły w Lublinie. Jadącemu w kierunku ulicy Romera autobusowi MPK na drodze stanął mężczyzna z podróżną walizką, chcący za wszelką cenę dostać się do autobusu. Do zejścia z ulicy zmusiła go dopiero interwencja policji.
– Nasz autobus linii nr 6 jechał od strony ul. Niepodległości w kierunku Romera, kiedy do pojazdu zaczął dobijać się mężczyzna z walizką podróżną. Z racji, że rzecz miała miejsce poza przystankiem, kierowca nie wpuścił mężczyzny do autobusu. Wówczas ten stanął przed pojazdem i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę – relacjonuje Weronika Opasiak, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie. Prośby o odblokowanie przejazdu nie skutkowały. Kierowca był zmuszony wezwać pomoc. Na miejsce przyjechała policja, która zatrzymała sprawcę blokady. Autobus odjechał z 18-minutowym opóźnieniem.
– Mężczyzna zatrzymał autobus, opóźniając jego kurs i tworząc korek – dodaje nadkomisarz Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji. Sprawca tłumaczył się, jakoby spieszył się na pociąg.
CH