Detoks alkoholowy – pierwszy krok na drodze do trzeźwości. Gdzie wykonać zabieg w Lublinie?

Odtrucie alkoholowe to zabieg, z którego powinny skorzystać wszystkie osoby chcące rozpocząć walkę z nałogiem. Jest on przeznaczony również dla alkoholików będących w ciągu, którzy po gwałtownym odstawieniu trunków cierpią na zespół abstynencyjny. Detoksykacja organizmu polega na pozbyciu się nagromadzonych toksyn, uzupełnieniu niedoborów witamin i minerałów, a także złagodzeniu dolegliwości związanych z głodem alkoholowym.

Po zakończeniu zabiegu, chorzy są przygotowani do dalszego leczenia, dlatego dla wielu osób detoks jest pierwszym krokiem na drodze do zwalczenia nałogu. Organizm zostaje wzmocniony, gospodarka jonowo-elektrolitowa przywrócona do równowagi, zaś pacjent może zacząć normalnie funkcjonować. Odtrucie alkoholowe przeprowadza się w wielu dużych miastach, m.in. takich jak Lublin. Co warto wiedzieć o zabiegu i gdzie można go wykonać?

Odtruwanie alkoholowe Lublin – w jaki sposób przywraca się równowagę w organizmie?

Toksyny zawarte w alkoholu wpływają negatywnie na cały organizm człowieka, w tym mózg. Długotrwałe nadużywanie tej substancji powoduje nieraz nieodwracalne uszkodzenia, takie jak upośledzenie pamięci, mowy czy wzroku. Bardzo mocno narażone są także: serce, wątroba oraz żołądek. Choć odbudowanie dawnej formy jest mocno rozłożone w czasie, detoks jest pierwszym etapem, dzięki któremu stan organizmu zaczyna się poprawiać. W jaki sposób odbywa się cały proces?

  • Pacjenci, którzy zdecydują się na odtruwanie w profesjonalnej placówce w mieście Lublin mogą liczyć na fachową opiekę specjalistów. Na samym początku przeprowadza się wywiad oraz wykonuje badania, które pozwolą określić stan zdrowia uzależnionego oraz ilość toksyn w organizmie.
  • Lekarz ustala skład płynu infuzyjnego, który jest dożylnie aplikowany pacjentowi. Najczęściej znajduje się w nim potas, witamina B1 oraz magnez. Zadaniem płynu jest oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji.

Detoksykacja zakłada również łagodzenie objawów typowych dla zespołu abstynencyjnego, wśród których można wymienić m.in.:

  • bóle głowy i mięśni, nadmierne pocenie się, nudności (I etap),
  • napady lęku i agresji, silne rozdrażnienie, majaki alkoholowe, problemy ze snem (II etap).

Pojawiają się one w wyniku głodu biochemicznego, wynikającego z gwałtownego odstawienia alkoholu, którego związki brały udział w metabolizmie. Aby ulżyć choremu, lekarze podają środki farmakologiczne, takie jak leki uspokajające, nasenne oraz przeciwbólowe. Dzięki temu pacjent może odpocząć i zachować równowagę psychiczną.

Odtruwanie alkoholowe w Lublinie – cena zabiegu

Cena za odtruwanie organizmu z alkoholu w mieście Lublin jest najczęściej uzależniona od wyboru konkretnej placówki oraz pakietu. Osoby, którym zależy na pełnej dyskrecji oraz profesjonalnej opiece mogą skorzystać z usług kliniki Nasz Gabinet (ul. Lipowa 17/54). Długość zabiegu wynosi do 24 godzin, co pozwala oczyścić organizm z toksyn oraz polepszyć stan psychiczny pacjenta. Aktualny cennik jest dostępny na stronie internetowej kliniki, która oferuje podstawową i rozszerzoną wersję detoksykacji.

Autor: dr Piotr Kamiński

Artykuł sponsorowany