Dieta pudełkowa – dlaczego cieszy się taką popularnością i kto powinien z niej korzystać?

Przyspieszające z roku na rok tempo życia i nierzadko siedzący tryb pracy przyzwyczaiły nas do spożywania posiłków w biegu. Zwykle są one także mało różnorodne, a wartość składników niska, przez co cierpi na tym nie tylko nasza waga i sylwetka, ale przede wszystkim zdrowie. Niestety – samodzielne opracowanie zbilansowanej i usystematyzowanej diety często okazuje się nie lada wyzwaniem. Trudno jest bowiem zaplanować wartościowy jadłospis na cały dzień (a co dopiero – tydzień!), przygotować każdy z posiłków i pilnować, aby spożywać je o właściwych porach. Dlatego w ciągu ostatniej dekady coraz większą liczbą zwolenników cieszy się catering dietetyczny.

Czym jest dieta pudełkowa i na czym polega?

Catering pudełkowy to usługa, dzięki której każdego dnia do drzwi naszego mieszkania dostarczanych jest 5 wartościowych i pożywnych posiłków, dostosowanych do naszych potrzeb. Istotą jedzenia pudełkowego na dowóz jest, aby posiłki nie tylko były zdrowe, ale także smaczne i apetyczne oraz, co ważne, odpowiednie nie tylko dla osób chcących stracić zbędne kilogramy. Dieta taka może okazać się właściwa również dla osób z nietolerancjami pokarmowymi czy po prostu adeptów smacznego, wartościowego jedzenia, pragnących regularności w jego spożywaniu.

Z tego względu firmy oferujące tę usługę proponują ją w różnych, atrakcyjnych wariantach, tak aby każdy mógł znaleźć dietę dla siebie. Wśród tychże wariantów m.in.:

  • dieta wegańska;
  • dieta wegetariańska (z uwzględnieniem ryb lub bez);
  • dieta bez nabiału/laktozy/glutenu lub innych składników;
  • dieta niskokaloryczna;
  • dieta sportowa;
  • dieta odchudzająca lub antycellulitowa.

Jakie zalety ma dobra dieta pudełkowa?

Przede wszystkim korzystanie z usługi cateringu dietetycznego to ogromna oszczędność czasu, nie tylko tego przeznaczonego na przygotowywanie potraw, ale także zaopatrywanie się w różnorodne składniki potrzebne do stworzenia posiłków. Dieta pudełkowa z dostawą to często możliwość spróbowania dotychczas nieznanych nam smaków… przy jednoczesnym oszczędzeniu pieniędzy. Wokół tej usługi krąży bowiem mit, że jest ona drogą inwestycją. To mylny jej obraz. Samodzielne kupowanie rozmaitych orientalnych lub egzotycznych elementów dań, dzięki którym nasza dieta byłaby ciekawsza, wiązać mogłoby się z dużymi kosztami. W dodatku brak wiedzy w kwestii ich przyrządzenia często skutkowałby wyrzuceniem wartościowych składników i niepotrzebną frustracją. W przypadku korzystania z cateringu dietetycznego wszelkie nowe smaki mamy wliczone w cenę, a każdy posiłek jest inny od poprzedniego.

Dobry catering pudełkowy to także odliczone co do jednej kalorie. Jeśli więc dbamy o linię, nie musimy ważyć składników na własną rękę i skrupulatnie dbać o kaloryczność posiłków. Każde z przywożonych pod nasz adres dań jest już odpowiednio opisane, co daje nam pewność, że dostarczamy swojemu organizmowi tyle wartości odżywczej, ile mu potrzeba.

Ideą stojącą za cateringiem dietetycznym jest jednak przede wszystkim propagowanie myśli, że zdrowe posiłki wcale nie muszą być monotonne, a klucz do odpowiedniej wagi i sylwetki tkwi w regularności posiłków. Co więcej, jest to doskonałe rozwiązanie właściwie dla każdego, kto ceni sobie ciekawe jedzenie i dba o jakość spożywanych składników. Większość firm oferujących diety pudełkowe daje nowym klientom możliwość wypróbowania tej usługi, zanim zdecydują się na pełen abonament, dlatego warto ją przetestować i przekonać się na własnej skórze, jak przyjemne może być właściwe odżywianie.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here