Dire Straits: Alchemy Live

„Światowe Koncerty” to cykl projekcji wyjątkowych koncertów zarejestrowanych w wyjątkowych miejscach na świecie w wykonaniu światowej sławy zespołów muzycznych. 25 listopada o godz. 21 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury wyświetlony zostanie koncert brytyjskiej grupy rockowej Dire Straits. „Alchemy Live” to jeden z tych koncertów, które zostały zarejestrowane w najlepszym dla zespołu okresie. Nie bez przyczyny jest on uznany za jedno z największych muzycznych osiągnięć zespołu. zczegóły na stronie www.chdk.chelm.pl. Tam również w cenie 10 zł można nabyć bilety na to wydarzenie.

Repertuar Kina Zorza

13 listopada: godz. 14 – Między nami wampirami 3D dubbing, godz. 16 – Listy do M. 3, godz. 18.30 – Listy do M. 3, godz. 20.45 – Listy do M. 3
14 listopada: godz. 14 – Między nami wampirami 2D dubbing, godz. 16 – Listy do M. 3, godz. 18.30 – Listy do M. 3, godz. 20.45 – Listy do M. 3
15 listopada: godz. 14 – Między nami wampirami 3D dubbing, godz. 16 – Listy do M. 3, godz. 18.30 – Listy do M. 3, godz. 20.45 – Listy do M. 3
16 listopada: godz. 14 – Między nami wampirami 2D dubbing, godz. 16 – Listy do M. 3, godz. 18.30 – Listy do M. 3, godz. 20.45 – Listy do M. 3
17 listopada: godz. 14 – Mikołaj w każdym z nas 2D dubbing, godz. 16 – Listy do M. 3 godz. 18.30 – Listy do M. 3, godz. 20.45 – Listy do M. 3
18 listopada: godz. 12 – Mikołaj w każdym z nas 2D dubbing, godz. 14 – Mikołaj w każdym z nas 2D dubbing, godz. 16 – Listy do M. 3, godz. 18.30 – Listy do M. 3, godz. 20.45 – Listy do M. 3
19 listopada: godz. 12 – Mikołaj w każdym z nas 2D dubbing, godz. 14 – Mikołaj w każdym z nas 2D dubbing, godz. 16 – Listy do M. 3, godz. 18.30 – Listy do M. 3, godz. 20.45 – Listy do M. 3

Pozytywnie w KDF

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na listopadowy cykl Klubu Dobrego Filmu. – Mimo jesiennej aury chcemy zaproponować filmy ujęte pod wspólnym tytułem – „Pozytywnie” – zachęcają organizatorzy. – W najbliższą środę pokażemy opowieść o uczuciu, które jest w stanie wygrać ze śmiercią (Will Smith i Helen Mirren). A w następne historie o życiowym nieudaczniku, który zostaje prawdziwym bohaterem (Ben Stiller) oraz nowozelandzką produkcję o przyjaźni wbrew niesprzyjającym okolicznościom i ludziom (Sam Neil).
Wszystkie pokazy odbywać się będą w sali widowiskowej ChBP, w każdą środę listopada o godzinie 18. Wstęp wolny.

Romuald Lipko w ChBP

16 listopada o godz. 18 Chełmską Bibliotekę Publiczną odwiedzi Romuald Lipko. Lider i twórca największych przebojów Budki Suflera opowie m.in. o najnowszej biografii zespołu, książce publicysty muzycznego Jarosława Sawica „Budka Suflera. Memu miastu na do widzenia. Muzyka – Miasto – Ludzie”. Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Wstęp bezpłatny.

Żniwa

Program Teatr Polska jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Jego celem jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności. I to właśnie w ramach tego programu do Chełma zawita sztuka „Żniwa”. To pierwsza premiera Polskiego Teatru Tańca pod dyrekcją Iwony Pasińskiej.
Spektakl odbędzie się 18 listopada o godz. 18 w ChDK. Bilety – 25 zł.

WYSTAWY

Malarstwo Ewy Król

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Ewy Król. Obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki (ul. Pocztowa 54) do końca grudnia br.

Pejzaż niedokończony Małgorzaty Wzorek

Chełmska Biblioteka Publiczna i Związek Polskich Artystów Plastyków zapraszają na wystawę malarstwa Małgorzaty Wzorek „Pejzaż niedokończony. Prace artystki będą zdobić galerię Nova ChBP (ul. Partyzantów 40) do 15 grudnia.

Ekspozycja w Bibliotece

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie przy ul. Wieniawskiego 15 zaprasza na wystawę twórczości malarskiej i literackiej Krystyny Igras. Ekspozycję pt. „O czym mówią kwiaty – inspiracja przyrodą” można oglądać do końca listopada.

Wystawa w Uhrze

Związek Plastyków Artystów RP oraz gmina Chełm zapraszają na wystawę z okazji 25-lecia Oddziału Chełmskiego Związku Plastyków Artystów RP w Galerii Sztuki Współczesnej OWIK w Uhrze (Uher 33 b).

Dziadek do orzechów – Royal Russian Ballet

To jeden z najbardziej znanych baletów na świecie. „Dziadek do orzechów” to ponadczasowe przedstawienie, które powraca na sceny teatrów każdego roku, w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten w sposób szczególny przybliża nam, poprzez fabułę i muzykę Piotra Czajkowskiego, nastrój tego święta. Do tego dochodzą zachwycające kostiumy, piękna scenografia, a przede wszystkim młodzieńcza pasja i perfekcja członków Royal Russian Ballet. Zespół złożony z młodych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej oczarował już publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. A teraz zawita do Chełma. Ich występ zobaczymy w Chełmskim Domu Kultury 2 grudnia o godz. 19. Bilety w cenie 95 zł do nabycia w ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Podróż w czasie

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na nostalgiczną podróż w czasie do starego Chełma. Będzie to ostatnia odsłona festiwalu „Cały świat to jeden wielki Chełm”. Impreza rozpocznie się w sobotę 18 listopada o godz. 17:30 w kawiarni artystycznej Decaffencja. Podczas spotkania będzie można zobaczyć zdjęcia i filmy ze starego Chełma oraz spróbować starych potraw. Będzie koncert folkloru miejskiego w wykonaniu kapeli Kataryna oraz estradowa wersja znanego i lubianego programu radiowego „Kroniki miasta” w wykonaniu Elizy Kudelskiej-Nowosad i Zbigniewa Lubaszewskiego. W konkursie rozpoznawania obiektów minionego Chełma na zdjęciach Lecha Radwańskiego będzie można wygrać ciekawe nagrody ufundowane przez firmę SUNgraf. Udział w imprezie jest bezpłatny, rezerwacji miejsc można dokonywać pod numerem telefonu 508 788 878.

Buona sera Italia

Restauracja „Gospoda Sto Pociech” i Stowarzyszenie WeRwA zapraszają na kolejną odsłonę wieczoru włoskiego „Buona sera Italia”. Andrzejkowa impreza organizowana w ramach Chełmskiego Klubu Podróżników rozpocznie się w sobotę 25 listopada o godz. 18 w Gospodzie Sto Pociech przy ul. Pocztowej 38 w Chełmie. W programie m. in. degustacja win i potraw włoskich, prezentacja atrakcji turystycznych Italii, antologia włoskiej piosenki, krótki koncert oraz losowanie włoskich nagród ufundowanych przez Biuro Usług Turystycznych Krystyna, Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji z ul. Kolejowej 5 oraz salony meblowe SKOREK. Ilość miejsc ograniczona, wejściówki w cenie 50 zł do nabycia w Gospodzie Sto Pociech, telefon 662 114 125.
Impreza będzie jubileuszowym, pięćdziesiątym spotkaniem Chełmskiego Klubu Podróżników, więc nie zabraknie tortu z cukierni Wojciecha Hetmana.