DKF Rewers – spotkanie z Ewą Drobiec

Dyskusyjny Klub Filmowy Rewers zaprasza 16 marca o godz. 18 na spotkanie z Ewą Drobiec – charakteryzatorką filmową, określaną jako „ta od Smarzowskiego”.

– Współpraca ze Smarzowskim to jednak zaledwie część ogromnego dorobku naszego gościa, wśród którego można m.in. wymienić: Ziarno prawdy, Kamienie na szaniec, Jesteś Bogiem, Obława, Moja krew, Senność, serial i film Pitbull, Pręgi, Ogniem i mieczem – wymieniają organizatorzy. W trakcie spotkania będzie można nie tylko dowiedzieć się jak wygląda praca charakteryzatora na planie filmowym, ale też zobaczyć jak się odbywa! – Podczas wizyty Pani Ewa wykona specjalnie dla nas pokaz charakteryzacji filmowej – obiecują organizatorzy. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kinie Zorza.

 

Repertuar kina Zorza

6 marca: godz. 14 – Ozzy, godz. 16 – Ozzy, godz. 18 – Porady na zdrady, godz. 20.30 – Maria Skłodowska-Curie
7 marca: godz. 14 – Ozzy, godz. 16 – Ozzy, godz. 18 – Maria Skłodowska-Curie, godz. 20.30 – Porady na zdrady
8 marca: godz. 14 – Ozzy, godz. 16 – Ozzy, godz. 18 – Porady na zdrady, godz. 20.30 – Maria Skłodowska-Curie
9 marca: godz. 14 – Ozzy, godz. 16 – Ozzy, godz. 18 – Maria Skłodowska-Curie, godz. 20.30 – Porady na zdrady
10 marca: godz. 14 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 16 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 18 – PolandJa, godz. 20.30 – Porady na zdrady
11 marca: godz. 10 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 14.15 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 16 – PolandJa, godz. 18 – John Wick 2, godz. 20.30 – Porady na zdrady
12 marca: godz. 12 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 14 – Barbie w świecie gier 2D dubbing, godz. 16 – John Wick 2, godz. 18.30 – Porady na zdrady, godz. 20.30 – PolandJa

Repertuar kina ChDK

6 marca: godz. 16 – Amerykańska sielanka, godz. 18.30 – Pokot, godz. 21 – Elle
7 marca: godz. 16 – Pokot, godz. 18.30 – Elle, godz. 21 – Amerykańska sielanka
8 marca: godz. 16 – Elle, godz. 18.30 – Amerykańska sielanka, godz. 21 – Pokot
9 marca: godz. 16 – Pokot, godz. 18.30 – Elle, godz. 21 – Amerykańska sielanka
10 marca: godz. 16 – Ozzy, godz. 18 – Maria Skłodowska-Curie, godz. 20 – Ukryte działania
11 marca: godz. 13.30 – Ozzy, godz. 15.30 – Ukryte działania, godz. 18 – Toni Erdmann, godz. 21 – Maria Skłodowska-Curie
12 marca: godz. 14 – Ozzy, godz. 16 – Maria Skłodowska-Curie, godz. 18 – Ukryte działania, godz. 20.30 – Toni Erdmann

Czas na miłość w marcowym KDF

Podczas marcowych spotkań Klubu Dobrego Filmu ChBP tematem wiodącym będzie miłość – począwszy od tej nieśmiertelnej, przezwyciężającej czas i śmierć, poprzez taką, która walczy z konwenansami, pokonuje różnice rasowe i odległości, aż po tę matczyną. – Na seanse filmowe serdecznie zapraszamy w każdą środę marca do sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) o godz. 18 – zachęcają organizatorzy. Wstęp wolny.

Studium martwych natur i kwiatów Moniki Kasprzak

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza do galerii Nova ChBP (ul. Partyzantów 40) na wystawę malarstwa młodej artystki – Moniki Kasprzak. Tematem wiodącym są kompozycje kwiatowe i martwa natura, ale autorka nie stroni od pejzaży. Wystawa otwarta jest do 31 marca.

Czas na Kubę!

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza w piątek 10 marca o godz. 18.30 do Decaffencji na spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników. Tym razem uczestników czeka wirtualna podróż na Kubę. Gorącą wyspę zaprezentują chełmianie Radosław Kędzierawski oraz Magda i Sławomir Mosiukowie. Oprócz zdjęć, filmów i barwnych opowieści uczestnicy spotkania zobaczą pokazy tańców latynoskich w wykonaniu tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego Takt oraz posłuchają kubańskiej muzyki. Wstęp na imprezę jest wolny.
Turniej planszówek
Galeria Pokusa Hobby zaprasza w sobotę, 11 marca o godz. 11, na potyczkę w ramach turnieju gry w JENGA. – Zachęcamy do udziału całe rodziny, studentów, licealistów, gimnazjalistów i każdego, kto czuje, że wykaże się większą zręcznością niż reszta przeciwników mówi Emil Pielecki, dyrektor Galerii.
Jak wygląda turniej? Co sobotę spotyka się szesnastu graczy. Spośród nich do finału przechodzi tylko jeden i wygrywa bon na zakupy w Galerii oraz grę planszową. Turniej rozgrywany jest w Galerii Pokusa przy ul. Okszowskiej 39 w Chełmie. Wstęp bezpłatny.

Kabaret Moralnego Niepokoju

Kabaret Moralnego Niepokoju to absolutnie pierwsza liga polskiego kabaretu. Satyrycy od lat bawią publiczność nie tylko występując w wielu zakątkach Polski, ale także w programach telewizyjnych i na największych galach kabaretowych. A teraz zawitają do Chełma! Wystąpią na deskach Chełmskiego Domu Kultury 18 marca
o godzinie 17. Bilety w cenie 60 i 70 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy podwójną wejściówkę na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju w ChDK (18 marca). Wyniki podamy 13 marca.

Czas we fragmencie

Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza zaprasza 16 marca
o godz. 18 na otwarcie wystawy „Czas we fragmencie” autorstwa Elżbiety Baneckiej w Galerii 72 (ul. Lubelska 55). Wystawa otwarta będzie do 30 kwietnia.

Czesław Śpiewa

Czesław Mozil zachwycił polską publiczność niezwykle oryginalną twórczością i autentycznością stylu, która w połączeniu z charyzmą artysty uplasowała go w gronie najbardziej rozpoznawalnych osobowości muzycznych w Polsce. Już 19 marca o godz. 18 artysta razem ze swoją muzyczną armią, czyli zespołem „Czesław Śpiewa” wystąpi w Chełmskim Domu Kultury. Bilety na koncert w cenie 60 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
UWAGA! Już we wtorek (7 marca) na profilu „Nowy Tydzień” na Facebooku ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będzie podwójna wejściówka na koncert zespołu Czesław Śpiewa.