DKW Fight Night odsłania karty

Na niespełna miesiąc przed Galą DKW Fight Night 1 Dziki Wschód, która odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie, organizatorzy ujawniają pierwsze zestawienia walk. Impreza zapowiada się niezwykle interesująco. W oktagonie zobaczymy zawodników z Chełma i Włodawy!


Kamil Woszczyński to pierwszy reprezentant Chełma, który wystąpi podczas Gali. W swoim debiucie w oktagonie zawodnik Fabryki Sportu Chełm (0-0) zmierzy się z o nieco bardziej doświadczonym sportowcem z Rzeszowa, Pawłem Biernatem (3-0). Podopieczny Kamila Mirzwy swoje przygotowania musiał zintensyfikować ze względu na zmianę na miesiąc przed galą przeciwnika, który doznał kontuzji. Zawodnik z tego samego klubu Kamil Mękala (0-0) również debiutujący w klatce podejmie wyzwanie rzucone przez krakowianina, Karola Brombilka (1-1), którego trener Łukasz Chlewicki nieraz już walczył w KSW.
W kolejnej walce Angelika Sobczuk podejmie wyzwanie z zawodniczką BJJ Biała Podlaska Anną Tarasińską. Obie dziewczyny są nastawione na wygraną, a jak wyjdzie, pokaże tylko klatka. Na pewno jedną z wisienek na torcie, czyli pierwszą walką wieczoru dla wszystkich fanów z Włodawy, będzie pierwszy po ponad czteroletniej przerwie pojedynek założyciela klubu Pankration Włodawa, Marcina Poźniaka z doświadczonym wojownikiem Tytanu Zamość Markiem Ostaszem. Marcin ostatnie lata skupiał się na trenowaniu swoich podopiecznych jednak sam ma również coś do udowodnienia wszystkim niedowiarkom.
Jak mówi szef sportowy Federacji DKW, Krzysztof Wołczuk, Marcin zaczynając pracę z zawodnikami we Włodawie bardzo szybko zawiesił dość wysoko poprzeczkę. – Jego zawodnicy odnosili wiele zwycięstw w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej, jednak w takich miasteczkach jak Włodawa, brakuje wsparcia sponsorów w dążeniu do celu – podkreśla K. Wołczuk.
Organizatorzy zaznaczają też, że gala miała być docelowo organizowana w hali przy II LO we Włodawie, jednak obiekt nie spełnia wymagań ppoż. przy udziale ponad 300 osób, co jest dość zastanawiające, patrząc choćby na liczbę uczniów uczęszczających do tej placówki. – Nieoficjalnie wiemy jednak, że środowiska sportowe w tym mieście są nie zadowolone z MMA we Włodawie i to mogło być przeszkodą w rozmowach z władzami powiatu, ale przychylność burmistrza miasta, Wiesława Muszyńskiego do nas pozwala nam myśleć o organizacji gali na świeżym powietrzu w okresie letnim, która odbędzie się planowo w Amfiteatrze „Muszla” – dodają organizatorzy Gali.
Podczas chełmskiej imprezy, która odbędzie się 10 lutego w Miejskiej Hali Sportowej, zaplanowano zbiórkę słodyczy oraz zabawek dla dzieci z Domu Dziecka w Chełmie, a także karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt. Kto zamierza przyjść na Galę, niech weźmie ze sobą albo czekoladę, albo puszkę jedzenia dla zwierząt. A najlepiej i to, i to!
Kolejne informacje o Gali, nad którą patronat medialny sprawuje Nowy Tydzień, już w kolejnym wydaniu naszej gazety! (s)