Dla kogo depilacja laserowa? Wskazania i przeciwwskazania do laserowej depilacji

Depilacja laserowa to szansa na gładką skórę bez niechcianych włosków na zawsze. Warto jednak wiedzieć, że nie u każdego można uzyskać wymarzony efekt. Jakie są główne wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Nowoczesna depilacja laserowa jest od wielu lat hitem w gabinetach medycyny estetycznej oraz w gabinetach depilacji laserowej. Dzięki niej można na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia z różnych partii ciała – nóg, okolic bikini, spod pach, z twarzy, aby wspomnieć tylko o niektórych miejscach. Depilacja laserowa jest bezpieczną metodą, która nie powoduje uszkodzenia skóry, nawet jeśli prowadzona jest we wrażliwych miejscach. Zabieg nie niesie ze sobą również dolegliwości bólowych. Warto jednak wskazać, że depilacja laserowa nie zawsze jest dobrym pomysłem dla każdego. Kiedy nie da oczekiwanych rezultatów?

Depilacja laserowa – kiedy nie przyniesie najlepszych efektów?

Przede wszystkim depilacja laserowa rekomendowana jest dla osób mających jasną skórę oraz ciemniejsze włoski. Wynika to z faktu, że laser działa na ciemny barwnik w skórze i włoskach, czyli na melaninę. Jeśli jej brakuje, wówczas zabieg nie będzie efektywny. Wobec tego depilacja laserowa nie pomoże osobom, które mają bardzo jasne, blond włoski, a także osobom z włoskami rudymi oraz siwymi. Wówczas laser po prostu nie zadziała.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej:

  • opalona skóra – naturalnie, samoopalaczem lub w solarium – trzeba zaczekać, aż opalenizna zejdzie
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • nowotwory – przebyte po konsultacji z lekarzem
  • aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze w miejscu zabiegu
  • łuszczyca, bielactwo, opryszczka w miejscu zabiegu
  • stosowanie leków fotouczulających, które mogą spowodować niewłaściwą reakcję skóry na światło lasera
  • używanie preparatów z retinoidami, witaminą A i E – należy odpowiednio wcześnie zakończyć kurację

Aktualnie z zabiegów depilacji laserowej można skorzystać w całym kraju – dostępna jest również depilacja laserowa w Lublinie w renomowanym Gabinecie Medycyny Estetycznej dr Michała Tarkiewicza. Szczegóły na http://tarkiewicz.pl/uslugi/depilacja-laserowa-lublin/.

Artykuł sponsorowany