Dlaczego warto zainwestować w dobry fotel gamingowy?

Komputery stały się częścią życia niemal każdego człowieka. Tradycyjna forma PC-ta, obok laptopów, konsoli, smartfonów czy tabletów nadal jest powszechnie używana, zarówno do pracy, jak i rozrywki. Aby długie godziny spędzone przed komputerem nie miały zbyt negatywnego wpływu na zdrowie, warto zadbać o odpowiednie stanowisko do działania. Jego zasadniczym elementem jest miejsce do siedzenia. Dlaczego fotel gamingowy jest dobrym rozwiązaniem, jaką przewagę nad innymi propozycjami może zapewnić?

Ergonomiczna pozycja do pracy i zabawy przy komputerze

Niemal każdy dorosły zna nieprzyjemne uczucie, gdy spędzi w jednej, niewygodnej pozycji zbyt wiele czasu. Ten dyskomfort wiąże się z nieprawidłowym ułożeniem kręgosłupa, złym podparciem dla pleców, kończyn głowy. Zdarza się w szczególności w pracy przy komputerze, a także rozrywce – czy to grze, czy też przy przeglądaniu Internetu albo oglądaniu filmów. Dlatego ergonomiczne krzesło biurowe, a najlepiej pozwalający na precyzyjną personalizację fotel gamingowy jest doskonałym rozwiązaniem.

Jaki dobry fotel gamingowy wybrać? – dowiesz się w dalszej części tekstu. Powinien on pozwolić na optymalne podparcie kręgosłupa – zarówno w odcinku krzyżowo-lędźwiowym, jak i piersiowym oraz szyjnym. Nie bez znaczenia jest również wygodne siedzisko czy wielostopniowa regulacja poszczególnych elementów. Istotne jest także podparcie dla rąk, ważne w szczególność w trakcie grania lub pracy, pomagające uniknąć nadmiernego zmęczenia.

Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu dobrych foteli gamingowych?

Co jest zatem najważniejsze, kiedy planujesz zakup fotela gamingowego? Z pewnością najpierw warto określić budżet, przedział cenowy, w jakim powinien znaleźć się fotel. To on decyduje o możliwościach, jakie będzie miał ten mebel. Cena fotela gamingowego może być mocno zróżnicowana, od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Najdroższe będą tak zwane playsety, fotele przypominające kubełkowy fotel samochodowy z miejscem na zestaw kierownicy z pedałami, idealne dla miłośników wyścigów komputerowych.

Jednak dobrej jakości klasyczny fotel gamingowy idealny dla graczy, a także osób pracujących przy komputerze to wydatek przynajmniej 500 do 1500 złotych. Co jeszcze trzeba uwzględnić, dokonując selekcji najlepszych modeli? Przede wszystkim:

  • konstrukcję siedziska oraz oparcia, wysokość i głębokość,
  • możliwość regulacji wysokości siedziska,
  • opcję odchylania oparcia, funkcję „bujania”,
  • podłokietniki, opcję ich regulacji,
  • dostępność zagłówka, regulowanego wsparcia dla odcinka szyjnego kręgosłupa,
  • dodatkowe podparcie dla kręgosłupa w odcinku lędźwiowym z opcją regulacji,
  • materiały wykonania, trwałość, łatwość w utrzymaniu czystości,
  • estetykę wykonania oraz kolorystykę.

Im niższy budżet, tym więcej kompromisów trzeba założyć podczas zakupu. Jedak dobrze dopasowany fotel gamingowy za 500-600 złotych będzie i tak o wiele bardziej komfortowym rozwiązaniem niż klasyczne krzesło biurowe.

Gdzie kupić meble idealne dla graczy?

Moda na sprzęty gamingowe powstała w dużej mierze dzięki upowszechnieniu się e-sportu. Niestety wielu sprzedawców wykorzystuje to, oferując produkty bardzo niskiej jakości, jedynie wyglądające jak profesjonalny sprzęt. Dlatego wybierając fotele gamingowe, sklep online Imba Seat z profesjonalną ofertą i potwierdzoną renomą będzie najlepszym rozwiązaniem. Obok pełnej oferty można znaleźć w nim również szereg porad i informacji, w jaki sposób dokonać wyboru najlepszego modelu fotela gamingowego.

Zdjęcia: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/mezczyzna-osoba-siedzenie-komputer-7862607/

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here