Do kiedy można kupić samochód z wyprzedaży rocznika?

Wyprzedaż rocznika to dla wielu osób jedyna szansa na zakup fabrycznie nowego pojazdu w dużo niższej cenie. Sprawdź, do kiedy w salonach samochodowych obowiązują promocyjne ceny na wybrane modele aut.

Wyprzedaż rocznika to akcja organizowana w większości salonów samochodowych. Jej celem jest sprzedaż stocków pojazdów wyprodukowanych w mijającym roku. Chodzi bowiem o to, by na placach znalazło się miejsce na nowe samochody.

Wyprzedaż rocznika – ile trwa?

U większości dealerów wyprzedaż rocznika rozpoczyna się mniej więcej w listopadzie. Trudno jednoznacznie wskazać czas trwania akcji promocyjnej, ponieważ zależy to przede wszystkim od liczby pojazdów pozostałych do sprzedania. Można zatem powiedzieć, że wyprzedaż rocznika trwa do momentu, w którym w salonie samochodowym nie będzie już aut z minionego rocznika. Nie da się natomiast przewidzieć, kiedy konkretnie to nastąpi.

Niekiedy okazuje się, że wszystkie auta zostają wyprzedane do końca roku. U niektórych dealerów akcja promocyjna może przedłużyć się nawet na kolejne miesiące następnego roku – nawet do lutego czy marca.

Kiedy najlepiej kupić samochód na wyprzedaży?

Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment na zakup samochodu z wyprzedaży? I w tym przypadku nie istnieje jedna uniwersalna odpowiedź. Znaczenie ma wiele czynników, wśród których odgrywa przede wszystkim popularność konkretnego modelu danej marki.

Niektóre osoby decydują się skorzystać z wyprzedaży już w pierwszych dniach jej trwania. Dlaczego? Wtedy wybór dostępnych pojazdów jest znacznie szerszy. Istnieje więc większe prawdopodobieństwo, że kierowca nabędzie auto najlepiej wpisujące się w jego potrzeby.

Jednak zwlekanie z zakupem do ostatniej chwili także ma swoje plusy. Często okazuje się, że dealerzy oferują dodatkowe rabaty. W efekcie tego ostateczna cena nabycia pojazdu jest niższa. Dzieje się tak, ponieważ sprzedawcy chcą „pozbyć się” samochodów jak najszybciej. Takie podejście ma jednak pewien minus – czekając na ostatnią chwilę, masz znacznie mniejszy wybór. To dobre rozwiązanie zatem dla osób, które nie mają sprecyzowanych planów co do konkretnej marki czy nawet modelu. Wiedzą tylko, że chcą nabyć fabrycznie nowe auto i że cena odgrywa tu dość istotną rolę.

Nie zwlekaj z zakupem – skorzystaj z atrakcyjnych ofert finansowania

Wiele osób zwleka z nabyciem auta w celu uzyskania korzystniejszej ceny. Warto jednak zakupić pojazd na początku wyprzedaży, gdy wybór pojazdów jest większy, korzystając z atrakcyjnych form finansowania.

Za przykład może posłużyć Standard Kredyt 50/50 na samochody nowe w Toyota Banku (RRSO 9,7%). Wystarczy wpłacić zaledwie 50% wartości auta, aby z salonu wyjechać fabrycznie nowym pojazdem. Standardowo spłata kolejnej raty odbywa się dopiero za 12 miesięcy, jednak przed upływem 12 miesięcy można zdecydować czy dokonuje się spłaty drugiej połowy wartości auta. Konstrukcja kredytu pozwala na rozłożenie drugiej raty na miesięczne raty na wybrany przez siebie okres.

Jeżeli masz upatrzony model auta, nie czekaj do ostatniego dnia wyprzedaży. Kup samochód w korzystnym finansowaniu, aby mieć pewność, że nikt go nie wykupi przed tobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here