Do trzech razy sztuka

Koszykarzom TBV Startu Lublin dopiero w trzecim meczu przed własną publicznością w obecnym sezonie Energa Basket Ligi, udało się odnieść wygraną. W niedzielne popołudnie podopieczni trenera Davida Dedka pokonali w hali Globus GTK Gliwice 85:73.

Start świetnie rozpoczął niedzielne spotkanie. Najpierw za trzy trafił Anton Gaddefors, najnowszy nabytek lubelskiego klubu, następnie Mateusz Dziemba oraz Kacper Borowski za dwa i po niespełna 2,5 minuty lublinianie wygrywali 7:0. Chwilę później, po „2” Jamesa Washingtona i akcji 2+1 Borowskiego, gospodarze prowadzili już nawet 12:1. Goście zaczęli odrabiać straty.

Po trafieniu Szymona Kiwilszy, na 1,5 minuty przed końcem kwarty zbliżyli się na dwa punkty. Również w kolejnej części zespół trenera Pawła Turkiewicza starał się być blisko gospodarzy. Po wsadzie Damonte Dodda w 17. minucie GTK zdołało nawet doprowadzić do remisu 34:34. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Dziemby – dzięki niemu gospodarze wygrywali 40:34.

Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie. Startowcy dość szybko uzyskali 13-punktową przewagę (24. minuta – 52:39) i już do końca kontrolowali grę. W czwartej kwarcie TBV Start wygrywał już nawet różnicą 21 punktów, na 4 minuty I 40 sekund przed końcową syreną było 76:55.

TBV Start Lublin – GTK Gliwice 85:73

(22:18, 18:16, 18:14, 27:25)
TBV Start: Upson 19, Washington 15 (2×3, 12 asyst), Borowski 15, , Gaddefors 11 (3×4), Dziemba 8 (8 zb.) oraz Czerlonko 10, Gospodarek 5, Moriss 2, Pelczar, Mirković, Szymański.
GTK Gliwice: Radwański 14 (3×3), Mack 10 (2×3), Dodd 10, Piechowicz 8 (1×3), Dawkins oraz Kiwilsza 9, Lachance 9 (1×3), Kurbas 7 (1×3), Robak 4, Słupiński 2, Szlachetka.
Sędziowali: Marek Ćmikiewicz (główny), Michał Chrakowiecki, Bartłomiej Kucharski.

Udany debiut Antona Gaddeforsa

W meczu z GTK Gliwice w zespole TBV Startu Lublin zadebiutował nowy zawodnik, Szwed Anton Gaddefors. 29-latek pierwszy występ w „czerwono-czarnych” barwach może zaliczyć do udanych.

Koszykarz, który w poprzednim sezonie występował w zespole Miasto Szkła Krosno zdobył przeciwko ekipie z Gliwic 11 punktów. Przebywał na parkiecie 25 minut i 26 sekund. W tym czasie trafił cztery z pięciu rzutów, w tym trzy razy za trzy punkty. Ponadto zaliczył jedną zbiórkę w obronie, jedną asystę oraz stratę, a także popełnił cztery faule.