Dobry rok Ruchu Izbica

Kończący się 2016 rok dla Ruch Izbica był wyjątkowy. Gminny Klub Sportowy z Izbicy w obchodził 90-lecie powstania. W tym roku piłkarze Ruchu odnosili również liczne sukcesy na boiskach chełmskiej ligi okręgowej, a działacze realizowali plany rozwoju sportu w Izbicy.
Rok jubileuszu 90-lecia Ruchu Izbica rozpoczął się od zmian, których nie spodziewali się zawodnicy i kibice, ale o których rozmawiano od jakiegoś czasu. Z funkcji trenera drużyny seniorów po 4 latach pracy zrezygnował Andrzej Ignaciuk. Dla drużyny była to duża strata, klub stracił nie tylko trenera, ale również zawodnika (Ignaciuk grał w pomocy). Nowym trenerem został Arkadiusz Mazurek – były zawodnik i szkoleniowiec Startu Krasnystaw.
W lutym br. odbyły się wybory zarządu klubu. Na stanowisku prezesa pozostał Paweł Zieliński. Do końca nie było wiadomo czy uda się nakłonić dotychczasowego prezesa do dalszej pracy. Funkcję wiceprezesa dalej będzie pełnił Mariusz Olech, od wielu lat bardzo zaangażowany w działalność klubu.

Najważniejszym wyzwaniem dla zarządu było zorganizowanie jubileuszu 90-lecia. Świętowanie rozpoczęto w czerwcu balem charytatywnym, podczas którego zebrano 4,5 tys. zł. Pieniądze przekazano na bieżące potrzeby Ruchu. Oficjalne obchody 90-lecia powstania klubu odbyły się z kolei 7 sierpnia na stadionie w Izbicy. Podczas uroczystości wręczono tytuły honorowych członków GKS Ruch Izbica wraz z pamiątkowymi medalami. Odznaczenia zostały nadane przez zarząd najbardziej zasłużonym piłkarzom i działaczom. Otrzymali je: Karol Jerzy Babiarz, Mariusz Bartoń, Zbigniew Bartoń, Ryszard Bury, Marek Dołhan, Ryszard Horecki, Jerzy Fornek, Jerzy Kryłowicz, Andrzej Nizioł, Józef Pociennik, Tadeusz Rysak, Piotr Wójciuk i Marian Żyśko. Celebrując jubileusz piłkarze nie zapomnieli o dobrej grze i zapewnili kibicom wiele sportowych emocji. Sezon 2015/2016 drużyna seniorów zakończyła na 6 miejscu. Po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 jest dziewiąta. Jej trzon stanowią: Michał Gałka, Maciej Śliwa, Michał Śliwa, Łukasz Pastuszak, Przemysław Nizioł, Patryk Lewandowski, Michał Wlizło oraz Rafał Pawelec. Najlepszym strzelcem w drużynie seniorów w rundzie jesiennej był Michał Gałka z 10 bramkami. Rewelacją rozgrywek w swojej kategorii wiekowej jest drużyna juniorów, która w sezonie 2015/2016 zajęła 1 miejsce. Juniorzy Ruchu na 24 spotkania wygrali 19, przegrywając tylko jedno, z bilansem bramkowym na koniec sezonu 91:14. Rundę jesienną sezonu 2016/2017 zakończyli na 1 miejscu, wygrywając wszystkie swoje mecze. Najlepszymi strzelcami w drużynie juniorów są Igor Pawlak (19 bramek) i Adam Tymicki (16 bramek). W Izbicy stawia się również na rozwój najmłodszych. Trener Arkadiusz Orkiszewski prowadzi drużyny młodzieżowe: młodzików i trampkarzy. Najmłodsi wychowankowie Ruchu bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach. Rundę jesienną sezonu 2016/2017 zarówno młodzicy i trampkarze zakończyli na pierwszych miejscach w swoich kategoriach wiekowych.

Obecnie w klubie w Izbicy w drużynie seniorów, juniorów, trampkarzy i młodzików trenuje blisko 100 osób. Zarząd Ruchu stawia na rozwój najmłodszych, łączenie lokalnej społeczności wokół piłki nożnej, promowanie sportu i zasad gry fair play. Ogromnym wsparciem dla Ruchu jest pomoc finansowa jaką otrzymują od swojego sponsora Banku Spółdzielczego w Izbicy, od gminy Izbica, poseł Teresy Hałas oraz licznych sympatyków klubu. Co Ruch czeka w 2017 r.? – Planujemy dalej się rozwijać, stwarzać jak najlepsze warunki do gry dla naszych piłkarzy, organizować mecze na najwyższym poziomie i promować sport. To wszystko jest możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych piłkarzy, ale również wspaniałych działaczy i naszych sponsorów – mówi prezes GKS Ruch Izbica Paweł Zieliński. Katarzyna Gałka