Dobrze tylko do przerwy

Koszykarzom TBV Startu Lublin nie udało się odnieść trzeciego z rzędu zwycięstwa, a dziesiątego w obecnym sezonie Energa Basket Lidze. W środę czerwono-czarni ulegli we własnej hali Stelmetowi Enea BC Zielona Góra 69:77.

Porażki z liderem rozgrywek podopieczni trenera Davida Dedka wstydzić się nie muszą. Lublinianie zwłaszcza do przerwy znakomicie prezentowali się na tle utytułowanych rywali. Po pierwszej połowie wygrywali nawet 36:34!

O losach spotkania zadecydowała trzecia kwartą, w której goście zbudowali 10-punktową przewagę.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie z Zielonej Góry był Michał Sokołowski z 15 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami. W zespole TBV Startu najlepszy był Joe Thomasson, który zdobył 19 punktów i zaliczył aż 11 asyst.

LICZBA MECZU

37 punktów zdobyli zawodnicy Stelmetu wchodzący do gry z ławki. Dla TBV Startu koszykarze spoza pierwszej piątki ustrzelili zaledwie 11 pkt.

TBV Start Lublin – Stelmet Zielona Góra 69:77 (14:16, 22:18, 6:20, 27:23)

TBV Start: Thomasson 19 (1×3), Washington 14 (3×3), Borowski 13 (1×3), Upson 9, Dutkiewicz 3 (1×3) oraz Dziemba 6 (2×3), Mirković 3, Szymański 2, Gaddefors, Gospodarek
Stelmet: Sokołowski 15 (2×3), Hrycaniuk 7, Devoe 8, Starks 5 (1×3), Sakić 5 oraz Zamojski 14 (4×3), Planinić 10, Koszarek 8 (2×3), Mokros 5.

Pozostałe mecze 19. kolejki Energa Basket Ligi:

Polski Cukier Toruń – Anwil Włocławek 80:89 * Polpharma Starogard Gd. – GTK Gliwice 96:80 * Spójnia Stargard – AZS Koszalin 76:73 * Trefl Sopot – HydroTruck Radom 97:93 * Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski – MKS Dąbrowa Górnicza 76:82 * King Szczecin – Legia Warszawa 80:72 * mecz: Miasto Szkła Krosno – Arka Gdynia zakończył się po zamknięciu wydania.