Dobrze zaczęli, źle skończyli…

POM ISKRA PIOTROWICE – KŁOS GMINA CHEŁM 3:1 (1:0)
1:0 – Zając (16), 2:0 – Kiedrzynek (65), 3:0 – Fularski (70 karny), 3:1 – Drzewicki (90 karny).
KŁOS: Porzyc – Wyrostek (59 P. Gierczak), Poznański, Kowalski, Omelko, Huk (55 Sołtysiuk), Chmiel (46 Ciechoński), Świderski, Siatka, Drzewicki, Wałczyk (58 Olęder).
Obie drużyny bardzo chciały wygrać to spotkanie. Podopieczni Marka Tarnowskiego wiedzieli, że zwycięstwo pozwoli im uciec od strefy spadkowej. POM Iskra, by wyjść z niej, również musiał wygrać.
Pierwszy kwadrans gry w wykonaniu gościu był optymistyczny. Nic nie wskazywało na to, że Kłos wyjedzie z Piotrowic bez punktów. – Stworzyliśmy sobie trzy świetne sytuacje strzeleckie i gdybyśmy choć jedną wykorzystali, ten mecz potoczyłby się zupełnie inaczej – mówił po ostatnim gwizdku sędziego Marek Tarnowski, trener Kłosa. – Po strzałach Arkadiusza Wałczyka i Michała Siatki dobrymi interwencjami popisał się bramkarz POM-u, a Grzegorz Świderski z 4 metrów trafił w boczną siatkę.
Kiedy wydawało się, że gol dla Kłosa wisi w powietrzu, do siatki trafili gospodarze. – Przemek Huk blisko swojego pola karnego „nawinął” rywala i został sfaulowany. Sędzia tego nie zauważył, puścił grę i POM zdobył gola. Moi zawodnicy wyszli na pozycje, nie byli w stanie cofnąć się – opowiada Marek Tarnowski. – Po tej bramce przestaliśmy grać w piłkę. Zamiast konstruować akcję, wymienić kilka podań, kopaliśmy futbolówkę do przodu w kierunku napastników. Takie zagrania nic nie dały. W przerwie mówiłem zawodnikom, by pograli piłką, a przestali grać długimi podaniami. Niestety, nie posłuchali się. Zamiast gry była kopanina. Staraliśmy się jednym podaniem otworzyć drogę do bramki. Takim sposobem nie da się wygrać meczu. Rywal wykorzystał nasze słabości i strzelił dwa kolejne gole. W ostatnich minutach Łukasz Drzewicki zdobył honorową bramkę z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką w szesnastce. W sobotę mecz z Włodawianką, dla nas bardzo ważny. Musimy w końcu zacząć wygrywać mecze – dodaje M. Tarnowski. (s)