Doktor z medalami

Znana chełmska radiolog Joanna Szafranek gromi konkurencję nie tylko na polu medycznym, ale i sportowym.

Na 47. mistrzostwach świata lekarzy w tenisie ziemnym, które odbyły się w czeskim Pilznie, wywalczyła srebro w singlu, deblu i duecie mieszanym w kategorii 45 plus. To kolejne międzynarodowe zawody, z których przywozi medal.
J. Szafranek od lat gra w tenisa i z sukcesami startuje w zawodach lekarzy. W 2014 roku w Bali a rok później w Łotwie dochodziła do pierwszej trójki w swojej kategorii wiekowej. A ostatnie sukcesy pojawiły się w Pilznie, w którym lekarze rozegrali swój turniej już po raz 47. Z Czech doktor przywiozła trzy srebrne medale: w singlu, deblu i mixt (deblu mieszanym).
J. Szafranek szefuje też Chełmskiemu Stowarzyszeniu Tenisowemu. – Ubolewam nad tym, że w Chełmie nie ma warunków do gry w tenisa ziemnego po sezonie letnim – mówi. – Żeby trenować, trzeba jechać do Lublina albo Zamościa, gdzie są piękne korty pod dachem. Zainteresowanie tym sportem jest naprawdę duże. A gdyby były warunki, to chętnych do grania byłoby znacznie więcej.
W Chełmie już działa niewielka liga tenisowa. W sezonie zawodnicy ćwiczą i rywalizują na kortach przy dawnej „Cementówce”. (bf)