Domowe biuro – koniecznie zadbaj o odpowiednie oświetlenie!

Dla jednych praca w domu to własny wybór, dla drugich – jedyne wyjście na wykonanie swoich obowiązków. Tak naprawdę, nawet nie uświadamiamy sobie, ile osób wstaje rano do pracy, ale nawet nie wychodzi z domu. Często są to tłumacze, fotografowie oraz początkujący przedsiębiorcy, działalność których pozwala na pracę w domu. Większości z nich wystarczy mieć do pracy wygodne biurko oraz odpowiednio dobrane krzesło, inni potrzebują specjalnie dostosowanego sprzętu. Urządzając swoje pierwsze biuro domowe, warto też pamiętać o prawidłowym oświetleniu.

Biuro domowe – co, gdzie, jak?

Organizacja domowego biura to nic skomplikowanego. Musi być stół, wygodne krzesło oraz dobra lampa stołowa. Warto wybrać taki mebel do pracy, na którym zmieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty. Na małym biurku będzie zbyt ciasno, a duże będzie wymagało odpowiedniego zagospodarowania. Wybierz takie, na którym dodatkowo zmieści się segregator na dokumenty lub subtelne dekorację. I nie zapomnij o planingu. Podręczny kalendarz biurowy to najlepsza metoda na zapisywanie wszystkich ważnych rzeczy i spotkań. Czego jeszcze będziesz potrzebował? Coś dla siebie i motywacji. Może być to pocztówka z wyjazdu, zdjęcie rodziny albo wizualizacja marzeń. Gdy będziesz miał gorsze dni, wystarczy zaparzyć ulubioną herbatę, zrobić chwilę przerwy i odprężyć się. Taki mały „zabieg” zawsze pomaga.

Projektujesz biuro? Przeczytaj również:

https://ardant.pl/blog/o-czym-pamietac-projektujac-domowe-biuro/

Oddzielny pokój czy swój kąt

W zależności od rodzaju wykonywanej działalności, będziesz potrzebował oddzielnego pokoju albo przytulnego kąta w salonie lub sypialni. Pamiętaj, gdy planujesz przyjmować u siebie ludzi, zastanów się nad oddzielnym pomieszczeniem. Dzięki temu twoi goście będą czuli się bardziej komfortowo, a ty zachowasz dyskrecję. Do pracy, która raczej wyklucza kontakty z klientami w twoim biurze, możesz zorganizować kącik do pracy. Pamiętaj tylko, że częste telefony i praca w późnych godzinach mogą przeszkadzać pozostałym domownikom. Należy więc przemyśleć wszystkie aspekty pracy domowej i wybrać idealną opcję.

Biurko jest, co dalej?

Bez biurka ciężko wyobrazić sobie pracę domową. Bez wygodnego krzesła też. Pamiętaj tylko, że warto zainwestować w naprawdę wysokiej jakości krzesło, które będzie specjalnie dostosowane do długiego siedzenia przy biurku. Źle dobrane miejsce do siedzenia to nie tylko bóle kręgosłupa, ale też ryzyko wyniknięcia poważnych problemów zdrowotnych. A na zdrowiu nie warto oszczędzać.

Kolejnym etapem w urządzaniu przestrzeni biurowej będzie oświetlenie i to będzie ostatni niezbędnik na dzisiaj. Oświetlenie biura to nie tylko wygodna praca, ale też zdrowe oczy. Jeżeli pracujesz przy komputerze albo masz styczność ze skrupulatną pracą przy dokumentach, nie może Cię ominąć zakup idealnie dobranego oświetlenia. Na początek wystarczy określić, jakie czynności najczęściej będziesz wykonywał. Na pewno nie obejdzie się w biurze bez funkcjonalnej lampy biurowej. Wystarczy wybrać taką, która będzie miała ruchome ramię lub obracany klosz. Taka opcja lampy pozwoli na jej dostosowanie nie tylko do pracy przy komputerze, ale też papierkowej roboty. Jeżeli na biurku zabrakło Ci miejsca, nie smuć się. Właśnie dlatego zostały wymyślone lampy ścienne oraz podłogowe. Trzecią opcją będzie wybór lampy wiszącej, która można zamontować tak, by idealnie oświetlić przestrzeń przy biurku. Gdy już dobierzesz swoją lampę biurową, nie zapomnij też o oświetleniu głównym. Pozwoli ono na równomierne oświetlenie całego pokoju i tworzenie przytulnego klimatu. Tak na marginesie, zmotywować się do pracy pomoże prawidłowo wybrana barwa światła. Wybierz żarówki, które mają zimną lub neutralną barwę światła. Chłodne światło pomoże Ci się skupić oraz zwiększy efektywność twoich działań.

Sprawdź jak dobrać lampę do biura czy gabinetu

Pierwsze domowe biuro to wyzwanie, któremu należy się sprostać. By praca przynosiła więcej radości i była komfortowa, zadbaj o odpowiednie meble i dodatki. Pamiętaj także o prawidłowo dopasowanym oświetleniu, które ma składać się z porządnej lampy biurowej, oświetlenia głównego oraz dodatkowego.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here