Donice ogrodowe z tworzywa sztucznego – czy zdadzą egzamin w naszych warunkach?

Wypieranie innych materiałów budulcowych przez polipropylen jest nieuniknione. Możliwości produkcyjne, łatwa obróbka, dostępność materiału oraz niska cena sprawiają, że pokochali go zarówno producenci jak i klienci. Donice ogrodowe z tworzywa sztucznego są dzisiaj częstym obrazkiem w dużych marketach budowlanych, głównie jako ozdoba w modnych aranżacjach. Czy jest to rozwiązanie trwałe i nadające się do naszych warunków klimatycznych?

Donice ogrodowe z tworzywa – czy to solidny wyrób?

Plastik nie cieszy się najlepszą reputacją. Pęka i odbarwia się, więc często, pchani jakimś wrodzonym pragmatyzmem, w ogóle nie bierzemy go pod uwagę przy kupnie doniczek ogrodowych. Są to jednak same stereotypy. Przemysłowy polipropylen jest materiałem trwałym i elastycznym, mogącym radzić sobie w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Jego niewielka waga jest akurat atutem. Donicę ogrodową z tworzywa można dowolnie przestawiać i wieszać, nie ma obaw, że upadajc stłucze się lub bezpowrotnie uszkodzi. W przeciwieństwie do ich drewnianych odpowiedników, donice ogrodowe z polipropylenu mogą być w prosty sposób przemieszczane po tarasie czy altanie ogrodowej.

Dużym atutem jest prostota w obróbce i doborze koloru podczas produkcji donic ogrodowych z tworzywa. Możemy wybierać praktycznie w nieograniczonych formach i kształtach, a także w najróżniejszych odcieniach. Tego samego nie można powiedzieć o donicach ogrodowych z drewna czy ceramiki. Choć także są one urocze, trudno dobrać je do nowoczesnych aranżacji. Donice ogrodowe z tworzywa sztucznego natomiast idealnie się do tego nadają.

Niewielki koszt produkcji i surowca sprawia, że braki w parametrach mechanicznych, donice ogrodowe z tworzywa nadrabiają ceną. Można je częściej zmieniać, a w przypadku uszkodzenia, dokupienie kolejnej sztuki nie będzie tak drastycznym ciosem dla naszego portfela. Co ważniejsze, ze względu na ich wagę oraz różnorodność rozmiarów są one szeroko dostępne nie tylko w sklepach specjalistycznych, ale także w zwykłych marketach i lokalnych sklepach z ogólnym asortymentem. To spora zaleta.

Zobacz również propozycje donic ogrodowych na Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/841-donice-ogrodowe

Donice ogrodowe z tworzywa – traktujmy je jako ozdoby

Donica ogrodowa jest oczywiście przedmiotem służącym przede wszystkim do nasadzeń roślin. Jednak kiedy mamy możliwość, powinniśmy traktować ją jako jedną z ozdób, elementu, który wyznacza styl naszego ogrodu. Dla minimalistycznych, oszczędnych aranżacji w stylu skandynawskim, donice ogrodowe z tworzywa wydają się być idealne. Połyskliwe, nowoczesne w stylizacji, będą ozdobą altany i tarasu.

Ciekawostką technologiczną i urządzeniem bardzo wielofunkcyjnym jest donica ogrodowa LED. Jest to najczęściej biała doniczka, podzielona na dwie części: górna służy do nasadzenia rośliny (o niewielkim systemie korzeniowym), druga natomiast posiada diody LED, które rozświetlają mglistym światłem okolicę po zmroku. Ten typ donic ogrodowych stał się w ostatnich sezonach szalenie modny.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here