Jak dopasować barwę rolet do wystroju wnętrza

Nikt nie wyobraża sobie pokoju bez okna. W końcu to przez nie mamy „łączność” ze światem, widzimy, co dzieje się na zewnątrz, a w razie potrzeby możemy je zawsze otworzyć, by rozkoszować się świeżym powietrzem.

Czasem jednak, zwłaszcza w lecie, przychodzą takie dni, że duża przeszklona powierzchnia staje się utrapieniem z powodu nadmiaru promieni słonecznych. Oczywiście, można pomyśleć o zasłonach, które szczelnie ją przykryją, jednak… takie rozwiązanie nie zawsze okazuje się komfortowe. Może więc lepiej pomyśleć o funkcjonalnych roletach?

Z fakturą czy bez?

Obecnie rolety występują pod tak różnymi postaciami, że naprawdę trudno się zdecydować, co ostatecznie wybrać do konkretnego pomieszczenia. To oczywiste, że tego typu dodatki muszą właściwie korespondować z resztą wystroju.

Właśnie dlatego od razu na początku trzeba sobie zadać pytanie, czy woli się materiał opatrzony fakturą czy gładki. Te pierwsze sprawdzą się raczej w przestrzennych wnętrzach, gdzie nie uda im się wprowadzić zbyt dużego zamieszania.

Tam zresztą mogą się też pojawić elementy dekoracyjne w większej ilości, które nie przyniosą żadnych negatywnych skutków. Gładkie tkaniny nie są jednak zarezerwowane wyłącznie do małych pokoików – gładkie rolety są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się praktycznie wszędzie.

Ciepła barwa

Jeśli wybierasz rolety do pomieszczeń w szarej barwie lub po prostu takich, w których panują stonowane odcienie, powinieneś wybrać tkaniny o ciepłej barwie.

To właśnie one doskonale ożywią pomieszczenie, czyniąc je bardziej atrakcyjnym wizualnie. W ten sposób uzyskasz ciekawą i funkcjonalną dekorację.

Intensywna barwa

W białym pokoju lub innym pomieszczeniu o jasnych ścianach trzeba koniecznie zastosować rolety o intensywnym kolorze. Nie można przecież pozwolić, by wnętrze straciło swój charakter i stało się przesadnie mdłe.

Oczywiście, trzeba pamiętać, że każdy utworzony kontrast musi choć w najmniejszym stopniu do siebie pasować, by stanowić oryginalny i nowoczesny przejaw stylu.

Gdzie może powiać chłodem?

Może to zdumiewające, ale najchłodniej pod względem barw może być w… sypialni. W końcu to pokój do wypoczynku, a intensywne kolory szybko pobudzają. Warto więc postawić na zgaszone fiolety, błękity czy nawet szarości i cieszyć się pięknym aranżem.

Pamiętaj też, że możesz wybierać na przykład spośród wersji rolet drewnianych (nadają zawsze przytulności wnętrzu) lub w metalicznym kolorze. W ten sposób tworzysz niepowtarzalny klimat, dzięki któremu nie masz w ogóle powodu, by wychodzić z łóżka.

Artykuł sponsorowany