Dożynkowe podsumowania

Podczas tegorocznego święta plonów w gminie Dorohusk i Kamień nie zabrakło tradycyjnych dożynkowych konkursów. Przedstawiamy wyniki.

GMINA DOROHUSK

W konkursie dożynkowych wieńców w gminie Dorohusk pierwsze miejsce zajął wieniec koła gospodyń wiejskich w Michałówce, drugie koła gospodyń wiejskich w Turce, a trzecie zespołu śpiewaczego „Teosinki”. W konkursie tradycyjnych chlebów wiejskich pierwsze miejsce zajęła Irena Iwańczuk, drugie Agnieszka Kulińska, a trzecie Danuta Kolman. Za najsmaczniejszą nalewkę domową uznano śliwowicę przygotowaną przez Jadwigę Lejman. Kolejno, drugie i trzecie miejsca zdobyły Wanda Iwko za nalewkę z jagody goi oraz Mariola Tolisz za nalewkę z czeremchy kanadyjskiej. Natomiast w dożynkowym konkursie na najlepszą potrawę z kaszy pierwsze miejsce zajęła Bogusława Dadas.
Podczas dożynek w Dorohusku rozstrzygnięto także konkurs na najładniejszy ogródek wiejski (pierwsze miejsce Patryk Prączko, drugie Halina Iwko i trzecie Felicja Matczuk), oraz ogródek nowoczesny (pierwsze miejsce Anna Dziaduszńska, drugie Krystyna Kawalec i trzecie Małgorzata Jóźwik).
Prezentujemy także wyniki imprez towarzyszących dożynkom. W turnieju szachowym o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dorohusk na podium stanęli: w kat. juniorzy 1. Krzysztof Iwańczuk, 2. Marek Błaszczuk i 3. Marcin Matczuk, w kat. seniorzy 1. Jan Gryniuk, 2. Aleksander Czerepko i 2. Adrian Ołyniuk, oraz w grupie pań – Maria Gajur. W otwartych dożynkowych zawodach wędkarskich na zalewie Husynne o Puchar Wójta Gminy Dorohusk najlepsze wyniki osiągnęli: Roman Zagoła, Tomasz Kołtuniuk i Kamil Sieniawski.

GMINA KAMIEŃ

Tradycyjnie podczas dożynek w gminie Kamień, które w tym roku obchodzono w Pławanicach, rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec. Pierwsze miejsce zdobył wieniec sołectwa Kamień, drugie sołectwa Strachosław, a trzecie miejsce przyznano sołectwu Pławanice. W konkursie „na najlepiej wypieczony bochen chleba” pierwsze miejsce przyznano Marii Wilkos, drugie – Teresie Grabowskiej, trzecie – Bronisławie Waszczuk. W konkursie „na najsmaczniejsze ciasto drożdżowe z owocami” pierwsze miejsce otrzymała Barbara Dzieńkowska, a drugie – Marta Strelczuk. (opr. mg)