Dragon strzelał w Bydgoszczy

Chełmscy strzelcy z klubu Dragon walczyli na strzelnicach Bydgoszczy o kwalifikacje na mistrzostwa Polski juniorów i seniorów. Bardzo dobrze spisały się Julia Łoś i Magdalena Błażejewska.


W konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów juniorek Julia Łoś uzyskała 611,6 pkt, co dało jej w kwalifikacjach trzecie miejsce. Jednocześnie osiągnęła tym wynikiem I klasę sportową. Jest obecnie jedyną zawodniczką w województwie lubelskim na tak wysokim poziomie, potwierdzonym na zawodach rangi Pucharu Polski. Wynik ten dał jej kwalifikację do finału konkurencji, w którym po wyrównanej walce ostatecznie zajęła piątą lokatę. W nowej dla siebie konkurencji karabinu dowolnego trzy postawy 3×40 strzałów Julia również otarła się o finał, zajmując 12 miejsce wynikiem 1105 pkt.

W karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc była z jedenasta. Sporą niespodziankę sprawiła Magdalena Błażejewska zajmując 29 miejsce w karabinie dowolnym trzy postawy. Były to bowiem jej pierwsze zawody po bardzo krótkim, bo miesięcznym, okresie treningów tej trudnej konkurencji. Równie dobrze poszły jej karabin pneumatyczny i dowolny leżąc. Awans do mistrzostw Polski juniorów zdobyła też specjalizująca się w karabinie pneumatycznym Natalia Kamińska.

W zawodach wzięli również udział seniorzy Mirosław Majewski i Seweryn Jezierski oraz junior Maciej Nowosad. Oni także uzyskali zadane normy wynikowe we wszystkich konkurencjach, w których brali udział. Seweryn Jezierski awansował dodatkowo do finału karabinu dowolnego trzy postawy, który zakończył na miejscu ósmym. (kg)