Dragon w Tarnowie

Udanie zakończył się występ Dragona Chełm na ogólnopolskich mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Tarnowie. Nasi zawodnicy wywalczyli dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal.

 

Maciej Nowosad doskonale spisał się w kat. juniorów, zdobył złoto w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc i złoto w karabinie dowolnym trzy postawy 3×20 strzałów (był też czwarty w karabinie pneumatycznym 60 strzałów). Drugi z juniorów Dragona, Łukasz Kolano, był w tych konkurencjach odpowiednio trzynasty, szósty i siódmy. W kat. seniorów Seweryn Jezierski wywalczył srebro w trzech postawach, był też drugi w karabinie pneumatycznym 60 strzałów i trzeci w karabinie dowolnym leżąc. Reprezentujący dyscypliny pistoletowe Mirosław Majewski zajął w konkurencji pistoletu dowolnego 60 strzałów siódme, zaś w pistolecie pneumatycznym 60 strzałów jedenaste miejsce.
Skromna, bo czteroosobowa drużyna chełmskich strzelców, dzięki wysokim miejscom sklasyfikowana została na szóstej pozycji w rankingu klubowym (na 34 zespoły). Województwo lubelskie, którego Dragon był jedynym reprezentantem, zajęło miejsce piąte. (kg)