Druga liga nie dla Tempa…

Niestety. Nie udało się siatkarzom Tempa Chełm wywalczyć awansu do II ligi siatkarskiej. W turnieju barażowym w Kętach chełmscy zawodnicy zajęli trzecie miejsce. Zdecydowała o tym niedzielna porażka 0:3 z gospodarzami, Kęczaninem Kęty.


W ostatni weekend w hali OSiR w Kętach (woj. małopolskie) rozegrano turniej barażowy o II ligę siatkarską. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły, gospodarze – Kęczanin Kęty, a także Klima Błażowa (woj. podkarpackie), Siatkarz Staszów (woj. świętokrzyskie) oraz Tempo Chełm – zwycięski zespół III ligi lubelskiej. Podopieczni Wojciecha Miszczuka źle rozpoczęli zawody. W piątek przegrali 0:3 (23:25, 19:25 i 16:25) z Klimą Błażowa, ale w sobotę rozbili Staszów 3:0 (25:17, 25:18, 25:15) i wciąż mieli szansę na awans.
– O wszystkim miał zdecydować niedzielny mecz z gospodarzami, Kęczaninem Kęty – mówi Wojciech Miszczuk, trener siatkarzy z Chełma. – Niestety, nie zagraliśmy najlepszego spotkania, przegraliśmy, 0:3 dlatego pozostajemy w III lidze. Wyrównany był tylko pierwszy set, kolejne dwa już wyraźnie przegraliśmy – dodaje. Tempo w I secie przegrało z Kętami do 21, w drugim do 18, a w trzecim do 13. Turniej wygrała Klima Błażowa przed Kęczaninem, Tempem i Staszowem. Chełmska drużyna grała w składzie: Kamil Kaszak, Krzysztof Gontarz, Tomkasz Kociuba, Kacper Strzałkowski, Mariusz Mucha, Łukasz Wróbel, Michał Piłat, Wojtek Kosiński, Wojtek Moskwinek, Łukasz Bielewski, Tobiasz Kaniewski i Adam Olejniczak. (kg)