Drużyna Klima-Soft mistrzem kraju!

Drużyna Klima-Soft Lublin została mistrzem Polski w futbolu sześcioosobowym! Lublinianie w wielkim finale rozgrywek Extraliga.pl, rozgrywanym w Ełku, pokonali 2:1 po rzutach karnych drużynę MM Logistics Old Young ze Słupska.


Piąte Mistrzostwa Polski Extraliga.pl dla zawodników z Lublina, ubiegłorocznych wicemistrzów kraju, rozpoczęły się źle. W pierwszym spotkaniu lublinianie przegrali 0:2 z Kormedem Rzeszów. Na szczęście, jak się później okazało, była to jedyna porażka naszego zespołu w finałach. Kolejne wygrane, po 3:2 z broniącym tytułu Dar-Tech Ełk i City Parking Group S.A. Bydgoszcz, 7:1 z M Jak Meble Ostróda oraz 4:1 z Skoda BS Auto Grudziądz dały drużynie Klima-Soft pierwsze miejsce w multilidze i grę w wielkim finale z MM Logistics Old Young Słupsk.
Walka o tytuł była niezwykle wyrównana, a o końcowym sukcesie zadecydowały rzuty karne. Te lepiej wykorzystywali lublinianie i po trafieniach Łukasza Mazurka i Piotra Piekarskiego mogli cieszyć się z mistrzowskiego tytułu.
Trzecie miejsce przypadło ubiegłorocznym mistrzom – drużynie gospodarzy Dar-Tech Ełk, którzy w decydującym spotkaniu pokonali po rzutach karnych mistrza Bydgoszczy – City Parking Group.
Co warte podkreślenia, nasza drużyna straciła w finałowym turnieju najmniej bramek, zaledwie 9. Najwięcej goli dla Klima-Soft zdobyli w finałach: Piotr Piekarski (5) oraz Bartosz Kramarz, Nikodem Pyrz i Rafał Stępień (zaliczył także 5 asyst – najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników turnieju).

Równocześnie z finałami Extraliga.pl w Ełku rozgrywany byłu Puchar Extraliga.pl. Wśród siedmiu rywalizujących zespołów była także ekipa Kozaki w Kaloszach, zdobywcy Pucharu Lublina.
Lublinianie rozpoczęli zmagania od wygranej 2:1 z Blok Ekipa Rzeszów. Później było tylko gorzej. Dwa remisy (z Mazurem Oldboye Ełk 1:1 i Studio Łazienek i Kamienia Grudziądz 2:2) oraz trzy porażki (z Warzelnią Piwa Bydgoszcz 0:5, Terc-Bud Grabinek Ostróda 1:3 oraz Win-Pro Burza Słupsk 1:6) sprawiły, że nasz zespół ostatecznie zajął szóste, przedostatnie miejsce.  BAS