Drzewno- przyprawowe perfumy dla niego

Najpopularniejsze męskie perfumy to te bogate w drzewne akordy. Panowie uwielbiają pachnidła, których zapach przypomina woń świeżo ściętego lub suchego drewna i żywicy. Najpiękniejsze męskie kompozycje tworzą aromaty oparte na olejkach z cedru, drzewa sandałowego, cyprysu.  Rzadko kiedy jednak te wonie występują w perfumach solo. Najczęściej towarzyszą im inne nuty np. przyprawowe. Jak zmieniają one charakter drzewnych zapachów?

Jakie są perfumy drzewno-przyprawowe?

Perfumy drzewno-przyprawowe postrzegane są jako te wyszukane i luksusowe. Wynika to z tego, że wiele z nich zawiera drogie i trudno dostępne olejki eteryczne. Po ten typ perfum sięgają przede wszystkim eleganccy dżentelmeni, panowie ceniący tzw. old styl, lubiący przyciągać wzrok i chcący zachwycać. Akordy drzewne sprawiają, że pachnidło jest ciepłe, zmysłowe, seksowne, woń przypraw dodaje im natomiast pazura, organicznego klimatu, seksapilu. Istotne jest również to, że przyprawy w perfumach przedłużają trwałość zapachów, a także działają niezwykle sugestywnie na zmysły.

Sprawia to, że zapachy z rodziny drzewno-przyprawowej często wskazywane są przez kobiety, jako najpiękniejsze męskie perfumy. Można też spotkać się z opinią, że tego typu mieszanki są prawdziwymi afrodyzjakami.

Warto jednak pamiętać, że to, jaki charakter będą miały perfumy drzewno – przyprawowe zależy od tego, jakie olejki będą w nich zamknięte. Przykładowy Davidoff Adventure, które panowie zamawiają na perfumeria.pl/collections/davidoff to lekka, świeża propozycja idealna na co dzień. Orzeźwienia tym perfumom dodają zawarte w nucie głowy świeże wonie herbaty i cytrusów. Przyprawowo-drzewne perfumy na wieczór wyjątkowe okazje to natomiast Giorgio Armani Code. Będą one doskonale wyglądać z garniturem czy innym wieczorowym strojem.

Perfumy drzewno – przyprawowe- na lato czy na zimę?

Co do zasady perfumy z domieszką olejków przyprawowych są dobrym wyborem na chłodniejsze miesiące. Warto się w nie zaopatrzyć przed zbliżającą się wielkimi krokami jesienią link. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby po takie mieszanki sięgać również latem lub wiosną. W cieplejsze dni warto jednak wybrać perfumy drzewno-przyprawowe o łagodniejszych tonach. Polecane są te, w których odnaleźć można wonie cytrusów np. bergamotki, pomarańczy czy bergamotki. Dobrym wyborem na lato będą też pachnidła uzupełniane akordami liści herbaty czy mięty.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here