Dudek i Giers zlały rywalki

Wiele powodów do radości po zawodach w Łukowie miały dwie reprezentantki Cementu Gryfa Chełm Patrycja Dudek i Wioleta Giers. Uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie w Pucharze Polski kadetek i turnieju nadziei olimpijskich juniorek wywalczyły złote medale.


Patrycja Dudek w grupie juniorek wszystkie pojedynki w drodze do finału wygrała w imponującym stylu, kładąc swoje przeciwniczki na łopatki. W finałowej walce również przez położenie na łopatki pokonała brązową medalistkę mistrzostw Europy Paulinę Martykę z KS Junior Dzierżoniów. Warto zauważyć, że był to debiut Patrycji wśród juniorek i od razu zwycięski! Kto wie, jeśli Patrycja utrzyma wysoką formę, obecny sezon może być dla niej przełomowy. Niewykluczone, że zawodniczka Cementu Gryf, jeśli zdobędzie również mistrzostwo Polski, może reprezentować nasz kraj na największych tegorocznych imprezach na świecie, mistrzostwach Europy i świata.
Kadetka Wioleta Giers, idąc w ślady starszej koleżanki, w swojej kategorii wagowej nie miała sobie równych. Wygrała wszystkie walki eliminacyjne przez przewagę techniczną (10:0) i bez problemu awansowała do finału. Tam Giers również nie dała szans rywalce, Nikoli Dytrych z AKS Piotrków Trybunalski, i rozbiła reprezentantkę kraju na mistrzostwa Europy aż 10:0!
Obie zawodniczki Cementu Gryf zostały powołane przez trenerów kadry na międzynarodowy turniej V Freidenfelds Cup rozgrywany corocznie w Rydze na Łotwie. W Łukowie srebrny medal zdobyła uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Ewelina Kaczyńska, która reprezentuje klub sportowy Warmia Lidzbark Warmiński. Na ósmym miejscu zawody ukończyła Klaudia Solan, a na dziewiątym Aleksandra Maziarczyk. Trenerami Giers i Dudek są Dariusz Kucharski i Igor Lobas. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here