Duże brawa dla pływaków AZS UMCS

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i drugie w medalowej z 12 krążkami: pięcioma złotymi, czterema srebrnymi i trzema brązowymi, zajęli reprezentanci AZS UMCS w rozgrywanych na Aqua Lublin Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W ubiegłym tygodniu Krzysztof Komorski, wiceprezydent Lublina, odpowiedzialny w ratuszu za sport, podziękował naszym pływakom i ich trenerom za udany start.

Jan Świtkowski spisał się w mistrzostwach rewelacyjnie, wygrywając rywalizację na 200 metrów stylem dowolnym oraz na 100 i 200 motylkiem. Co bardzo ważne podczas lubelskich mistrzostw bił rekordy życiowe!

We wtorek zawodnicy AZS UMCS odebrali w ratuszu listy gratulacyjne i podziękowania.
– To największy sukces w historii lubelskiego pływania. Jesteście powodem do dumy i naszą wizytówką – zwrócił się do pływaków Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina, dodając że bardzo cieszy się, że takie gwiazdy polskiego pływania jak Jan Świtkowski, czy Konrad Czerniak zdecydowały się na występy barwach AZS UMCS.
Świtkowski, wychowanek Skarpy Lublin oraz Czerniak, ktory przygodę z pływaniem rozpoczynał w puławskiej Wiśle dali naszej drużynie aż siedem medali. Pierwszy zdobył trzy złote i jeden srebrny krążek, drugi złoto i dwa srebra. Obaj wywalczyli ponadto kwalifikacje na lipcowe mistrzostw świata w Budapeszcie, a także na Uniwersjadę w Tajpej.
Pozostałe mdale dla AZS UMCS zdobyli: Ludwika Szynal (dwa brązowe medale), Zuzanna Chwadeczko (brąz) oraz kobiece sztafety 4 x 200 m stylem dowolnym (Kamila Andrzejewska, Julia Adamczyk, Wiktoria Czarnecka i Ewa Osiniak – złoto) i 4 x 100 stylem zmiennym (Wiktoria Samuła, Szynal, Czarnecka i Osiniak – srebro).