Dwa zwycięstwa Włodawianki

Dwa mecze kontrolne rozegrali piłkarze wicelidera czwartej ligi Włodawianki Włodawa. Oba podopieczni trenera Mirosława Kosowskiego rozstrzygnęli na swoją korzyść. W pierwszym bardzo wysoko, bo aż 5:0 (3:0), pokonali ligowego rywala Kryształ Werbkowice, w drugim natomiast zwyciężyli 2:1 (0:0) występujący w lubelskiej lidze okręgowej POM Iskra Piotrowice.

W pierwszym spotkaniu trener Mirosław Kosowski skorzystał z okazji i testował przymierzanych do gry we Włodawiance zawodników, głównie młodych graczy z Lublina, którzy chcieliby pokazać się na szczeblu czwartej ligi. Mecz z Kryształem, choć zakończony wysoką wygraną, nie przebiegał wyłącznie do jednej bramki. Włodawiance też przytrafiały się błędy, na szczęście rywal nie potrafił ich wykorzystać. Inna też sprawa, że zespół z Werbkowic zagrał w 13-osobowym składzie. Zabrakło m.in. braci Wołochów, Krystiana i Adriana, czołowego od lat strzelca Stanisława Rybki czy Bartłomieja Reszczyńskiego. Nie zagrał również nowo pozyskany gracz Mateusz Olszak, były piłkarz m.in. Chełmianki.

Gole dla Włodawianki w spotkaniu z Kryształem strzelili: Piotr Chodziutko w 23 i 38 min., zawodnik testowany w 24 min., Piotr Waszczyński w 69 i 80 min. Zespół z Włodawy zagrał w składzie: Polak – Bartnik, Błaszczuk, Magdysh, Czarnota, Pacek, Chodziutko, Budzyński, zawodnik testowany I, Kawalec, Kamiński oraz Gontarz, Waszczyński, Skrzypek, Kwiatkowski, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Naumiuk, Walaszek.

Mecz z POM Iskra Piotrowice był wyrównanym widowiskiem. Do przerwy żadnej ze stron nie udało się strzelić gola. W drugiej połowie górę wzięło większe doświadczenie włodawskiej drużyny, która zdołała zdobyć dwie bramki. Strzelili je Jakub Kawalec w 60 min. i Piotr Waszczyński w 70 min. Rywal zdołał odpowiedzieć jednym trafieniem. Włodawianka w tym spotkaniu zagrała w składzie: Danielczuk (46 Paszkiewicz) – Gontarz, Czarnota (46 Kornacki), Błaszczuk, Kwiatkowski, Bartnik, Magdysh (46 Kawalec), Chodziutko, Pacek, Kamiński, Waszczyński. W kolejnym sparingu Włodawianka 1 lutego zagra z Huraganem Międzyrzec Podlaski.(r)