Dwie sparingowe wygrane Avii

W piątek umowy z Avią podpisali 24-letni napastnik Damian Szpak oraz 19-letni obrońca Mateusz Lusisz. Pierwszy z piłkarzy jest wychowankiem lubelskiego Sygnału i ma za sobą grę w Radomiaku, Motorze, Górniku Łęczna i Orlętach Radzyń Podl. Drugi przygodę z piłką rozpoczynał w Iskrze Przysietnica, z której trafił do Izolatora Boguchwała

Aż 9 goli w dwóch sparingach zdobyli w ubiegłym tygodniu piłkarze trzecioligowej Avii. W środę podopieczni trenera Dominika Bednarczyka pokonali 4:3 Tomasovię, w sobotę z kolei rozgromili 5:0 Sokoła Sieniawa, lidera podkarpackiej IV ligi.


Co szczególnie cieszy, to fakt że do bramki rywali trafiali głównie piłkarze pozyskani w zimowej przerwie przez świdnicki zespół. Dwie bramki z Tomasovią i jedną z Sokołem zdobył Piotr Prędota. W mecz z drużyną z Sieniawy gola zdobył także Damian Szpak.

Avia Świdnik – Tomasovia 4:3 (2:3)

Bramki dla Avii: Mroczek 5, Prędota 21, 89, z. testow. 81
Avia Świdnik – Sokół
Sieniawa 5:0 (2:0)
Avia: Wójcicki – Kazubski (46 Wrzesiński), z. testowany (73 Starok), Drelich (46 Kołodziej), Lusiusz (74 Wołos) – Nowak (56 Maluga), Czułowski, Mroczek (63 Wójcik), Barański – Białek, Szpak (63 Prędota).
Bramki: Szpak 16, Nowak 28, Maluga 66, Prędota 75, Białek 87.