Dwóch kadetów na podium

Świetny start na warszawskich matach odnotowali młodzi zapaśnicy Cementu Gryf Chełm. W Pucharze Polski kadetów (15-17 lat), który był jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wywalczyli dwa brązowe medale i dziesięć kwalifikacji.

Do udziału w warszawskiej imprezie zgłosiła się rekordowa ilość drużyn i zawodników. O medale i awans do OOM walczyło 256 sportowców z 52 klubów. Na podium stanęli m. in. zawodnicy Cementu Gryf, uczniowie IV LO w Chełmie – Michał Czwaliński i Igor Shepetun. Obaj odnieśli po pięć zwycięstw, ulegli tylko złotym medalistom i zdobyli po srebrze. Blisko zdobycia medalu byli także Szymon Gwizdal (SP 1 Chełm) i Szymon Kochoń (SP Ruda Huta), którzy w decydujących walkach nieznacznie przegrywali na punkty i zajęli ostatecznie piąte miejsca. Dziewiąty był Alan Matela (SP 8 Chełm), jedenasty – Mateusz Szumiło (IV LO Chełm), dwunaści – Mateusz Misiec (ZSEiT Chełm), Marcin Hałaj (I LO Chełm) i Piotr Dąbrowski (SP 8 Chełm), a czternasty – Kamil Sulej (ZSCKR Okszów). Pierwsza szesnastka w poszczególnych kategoriach wagowych wywalczyła sobie prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trenerami młodych zapaśników są: Dariusz Jabłoński, Andrzej Głąb i Mirosław Czwalinski. (kg)