Dyrektor wedle uznania

To już przesądzone. Teatr Osterwy im. Juliusza Osterwy będzie miał nowego dyrektora, a precyzyjniej szefa pełniącego jego obowiązki. Ze stanowiskiem z końcem sierpnia pożegna się Dorota Ignatjew, którą zastąpi osoba wskazana przez Zarząd Województwa Lubelskiego.


Przypomnijmy. Przed dwoma tygodniami komisja konkursowa powołana przez marszałka województwa lubelskiego, który sprawuje nadzór nad placówką, nie zdołała wyłonić osoby na to stanowisko spośród kandydatów zgłoszonych do konkursu ogłoszonego jeszcze w lutym. Po przeprowadzeniu postępowania konkursowego oraz po przeprowadzeniu trzech jawnych głosowań, spośród uczestników konkursu Komisja Konkursowa nie wyłoniła kandydata, który uzyskałby bezwzględną większość głosów.

Oprócz Doroty Ignatjew, obecnej dyrektor do konkursu przystąpili: Ryszard Adamski (Teatr Akademicki w Warszawie), Paweł Kleszcz związany z warszawskim Teatrem Syrena, reżyser Marek Pasieczny, były dyrektor teatrów w Opolu i Radomiu, Adam Sroka oraz Witold Kopeć, aktor i przewodniczący „Solidarności” w Teatrze im. Osterwy.

Kto będzie od 1 września szefem lubelskiego teatru? Władze województwa mogą powtórzyć konkurs lub wskazać wedle własnego uznania osobę, która pełnić będzie obowiązki dyrektora placówki. Z naszych informacji wynika, że Zarząd Województwa skorzysta z tej drugiej możliwości. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here