Dywany wygrały po raz drugi

Dywany Łuszczów, zwycięzcy XX Turnieju o Przechodni Puchar Burmistrza Świdnika w halowej piłce nożnej pięcioosobowej, pozują do zdjęcia z prezesem Ogniska TKKF Świt Stanisławem Pszeniczką i burmistrzem Waldemarem Jaksonem

Po raz drugi w 20-letniej historii Turnieju o Przechodni Puchar Burmistrza Świdnika w halowej piłce nożnej pięcioosobowej po trofeum sięgnęły Dywany Łuszczów! W finale pokonały 1:0 Soft Bait Systems. Bramkę zdobył w 15. minucie Kamil Cieśla.
Dywany w finale zagrały drugi raz z rzędu, a czwarty w historii. W poprzednich spotkaniach o 1. miejsce wygrywały tylko raz, w 2012 roku 1:0 po rzutach karnych z Komesem. Dwukrotnie lepsi byli rywale, Solidarność PZL w 2013 roku i Metalowcy przed dwunastoma miesiącami (oba mecze po 1:2).
W tegorocznej edycji Dywany rozkręcały się z meczu na mecz. W grupie przegrały najpierw z 1:4 ze Świdnikiem Wysokich Lotów, następnie zremisowały 0:0 z Creatio Biuro Rachunkowe, by w ostatnim meczu pokonać 2:1 Pokolenie J.P.II i z trzeciego miejsca zapewnić sobie awans do ćwierćfinału.
W walce o półfinał zespół z Łuszczowa pokonał obrońców trofeum, Metalowców, 4:2, o finał wygrał z TKKF Świt 2:0.
Do rywalizacji, tradycyjnie zorganizowanej przez działaczy Ogniska TKKF Świt, tym razem stanęło dwanaście zespołów.
Dodatkową atrakcją jubileuszowej edycji turniejowych zmagań był pokazowy mecz futsalu , w którym wystąpił I-ligowy zespół AZS UMCS Lublin, który zmierzył się z reprezentacją .Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu. W każdej z czterech 10-minutowych części rywalami akademików byli ćwierćfinaliści sobotniego turnieju. AZS UMCS ostatecznie wygrał 8:2 (2:0 z Soft Bait Systems, 1:0 z KSW 1:0, 2:0 z TKKF ŚWIT i 3:2 z Dywanami). BAS

Finał

SOFT BAIT SYSTEMS – DYWANY
ŁUSZCZÓW 0:1 (0:0)
Soft Bait Systems: Radosław Kocot, Kamil Baran, Sebastian Baran, Michał Młynarczyk, Andrzej Adamiak, Jarosław Nowak, Damian Jarosz, Dominik Jarosz, Kamil Sochalski, Rafał Robak, Adrian Duda, Hubert Rak, Robert Wójcik, Krzysztof Wójcik.
Dywany: Kyrylo Mushtai, Jakub Bomba, Michał Kozak, Sebastian Witkowski, Łukasz Kowalik, Mateusz Buda, Jarosław Kowalik, Marek Szyduk, Kamil Cieśla, Piotr Wójtowicz, Maciej Kędziora, Adam Słowik.
Bramka – Kamil Cieśla 15.
o 3. miejsce
KSW – TKKF ŚWIT 1:2 (1:1)
KSW: Przemysław Hajkowski, Dawid Kurkiewicz, Paweł Kozak, Michał Hajkowski, Adrian Kalita, Michał Jaworski, Mateusz Kozłowski, Łukasz Augustyniak, Przemysław Zieliński, Łukasz Mróz.
TKKF Świt: Dawid Grzeszczuk, Grzegorz Mazur, Jakub Bień, Łukasz Janiak, Damian Wołodko, Jan Grzesiak, Michał Martyna, Łukasz Frąc, Radosław Pawłowski, Patryk Dobrowolski, Dominik Wronka, Łukasz Kamiński.
Bramki: 1:0 Michał Hajkowski 4, 1:1 Michał Martyna 8, 1:2 Jan Grzesiak 10.