Dzieciaki wyjdą na ulice

Tak było w ubiegłym roku. Już od 5 września przy zebrach znowu spotkamy najmłodszych uczniów. Noga z gazu nie tylko podczas akcji!

W poniedziałek (5 września) rozpoczyna się akcja „Bezpieczna zebra”. Uczniowie klas pierwszych wszystkich szkół chełmskich, i nie tylko, w asyście nauczycieli, rodziców i policjantów zapoznają się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdego dnia na ulice wyjdą dziesiątki pierwszaków. Z transparentami pokonają drogę od budynku szkoły do jednego z wyznaczonych harmonogramem akcji skrzyżowań.

– Policjant zaprezentuje bezpieczny sposób przekraczania jezdni oraz wyjaśni dzieciom, jakich zagrożeń powinny unikać i do kogo mogą się zwracać o ewentualną pomoc – mówi asp. szt. Tomasz Błaziak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Pierwszego dnia akcji, 5 września, o godz. 9 na ulice wyjdą pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym; 6 września o godz. 9 – uczniowie z ZSO nr 8 w Chełmie, a o godz. 12 z Niepublicznej SP „Razem”; 7 września o godz. 9 – najmłodsi z SP nr 11 w Chełmie, a o godz. 12 – SP nr 5; 8 września – z SP nr 2 w Chełmie, a o godz. 12 – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3; 12 września o godz. 9 – z ZSO nr 7, a o godz. 12 – z Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmie;
13 września o godz. 9 – z Zespołu Szkół Społecznych i Niepublicznej Integracyjnej SP „Arka”, a o godz. 12 – z „Akademii Małego Księcia” w Chełmie; 14 września o godz. 10 – z SP nr 4 i ZSO nr 1 w Chełmie; 15 września o godz. 9 – ze Szkoły Podstawowej w Rejowcu, a o godz. 11 – ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie; 19 września o godz. 9 – z SP w Stołpiu, a o godz. 11 – SP w Siedliszczu; 20 września o godz. 9 – z SP w Okszowie, a o godz. 11 – z SP w Rudzie-Hucie; 21 września o godz. 9 – SP w Żmudzi, a o godz. 11 – SP w Białopolu; 22 września o godz. 9 – SP w Dorohusku; 23 września o godz. 11 – SP w Wierzbicy, 26 września o godz. 9 – SP w Sawinie, a o godz. 11 – SP w Stawie; 27 września o godz. 9 – SP w Wojsławicach, a o godz. 11 – SP w Strachosławiu; 28 września o godz. 10 – SP w Dubience, a 29 września o godz. 9 – SP w Świerżach.
Organizatorzy akcji liczą na to, że tak duża liczba dzieci wzbudzi nie tylko zainteresowanie kierowców, ale i pobudzi ich wyobraźnię na drodze oraz przywoła do porządku tych, którzy lubują się w szybkiej jeździe. (pc)