Dzień Działkowca nad Włodawką

(27 sierpnia) Święto Działkowca obchodzili w sobotę posiadacze ogródków działkowych nad Włodawką we Włodawie. Wśród wielu gości zaproszonych na tę uroczystość pojawili się m.in.: starosta Andrzej Romańczuk i burmistrz Wiesław Muszyński. Działkowcy wyjątkowo licznie stawili się na swoim święcie dożynkowym. Był więc chleb i dary dożynkowe – prosto z działek.
Rolę gospodarza Stowarzyszenia Rodzinnego Ogrodu Działkowego Nasze Ogrody pełniła Maria Chorębała-Stanicka. Starosta w swoim wystąpieniu podkreślał znaczenie pracy działkowców, ich pasji oraz stałego kontaktu z naturą. Dodał, że dzięki ich zaangażowaniu i ciągłej dbałości o ogródki jest nie tylko zdrowiej, bardziej ekologicznie, ale także zdecydowanie ładniej. W podobnym tonie wypowiadał się burmistrz i inni goście.
Dzień Działkowca był okazją do wręczenia okolicznościowych dyplomów i nagród, dla tych, którzy swoją pracą w sposób wyjątkowy zasłużyli się dla ogrodu działkowego pomiędzy Bugiem a Włodawką. Zdaniem wielu jest to najurokliwsze miejsce do odpoczynku we Włodawie. Po raz pierwszy wręczono nagrody rzeczowe – piękne sekatory, z których niektórzy jeszcze tego samego dnia zrobili użytek – przycinając to i owo.
Miłą atmosferę zapewnili organizatorzy, którzy serwowali napoje i kiełbaski pieczone na ognisku. Była muzyka w wykonaniu Kresowianek, tańce i naprawdę dobra zabawa na powietrzu wśród pięknych kwiatów, zadbanych krzewów i dorodnych drzewek owocowych. (pk)