Dziewczyny na medal

Komorniki koło Poznania okazały się dla zawodniczek Cementu Gryf Chełm szczęśliwym miastem. Podopieczne Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa w Pucharze Polski w zapasach zdobyły trzy medale.

Najwięcej powodów do radości miała uczennica SP nr 1 w Chełmie Urszula Piotrowska, która wywalczyła srebro. Brązowe medale zdobyły dla Cementu Gryf: Danuta Lisiewicz (SP nr 1 w Chełmie) i Daniela Tkachuk (Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie).

Bliska zdobycia medalu była Dagmara Branicka (SP nr 11 w Chełmie), która w walce o brązowy medal przy remisie 1:1 uległa swojej przeciwniczce i zajęła wysoko punktowane piąte miejsce. Na siódmym miejscu w kraju zawody ukończyła Julia Pracz (SP nr 5 w Chełmie).

Puchar Polski był jednocześnie eliminacją do mistrzostw Polski juniorów młodszych rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z chełmskich reprezentantek do tego prestiżowego współzawodnictwa zakwalifikowało się 9 zawodniczek: Katarzyna Jargieła, Julia Pracz, Klaudia Karwowska, Dagmara Branicka, Danuta Lisiewicz, Daniela Tkachuk, Patrycja Piotrowska, Urszula Piotrowska i Małgorzata Małek. (k)