Dziewczyny na medal(e)

W biegu na 100 m ppł. Karolina Kołeczek nie dała rady rewelacyjnej Klaudii Siciarz z AZS AWF Kraków

AZS UMCS Lublin zakończył rozgrywane na stadionie przy al. Piłsudskiego 94. Mistrzostwa Polski z czterema krążkami na koncie: złotym, srebrnym oraz dwoma brązowymi. Najlepiej z naszych spisała się Paulina Guba, która zdecydowanie wygrała konkurs pchnięcia kulą. W blisko stuletniej historii lubelskiego AZS jest to dopiero piąty złoty medal dla naszych akademików!

Guba, zdecydowana faworytka konkursu, zwycięstwo zapewniła sobie już w pierwszej próbie, gdy uzyskała odległość 18.82 m. Druga – Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok, przegrała z nią o ponad 1,5 m (17.03), a trzecia – Anna Niedbała z Wawelu Kraków – o blisko 4,5 m (16.42).

Srebrny medal w biegu na 100 metrów przez płotki przypadł Karolinie Kołeczek.

Zawodniczka broniąca w Lublinie wywalczonego przed rokiem w Białymstoku tytułu mistrzowskiego pokonała dystans w 12.94 s o 0,2 s wolniej od Klaudii Siciarz z AZS AWF Kraków. Podium uzupełniła Katarzyna Flis z AZS Łódź – 13.57 s.

– Wiedziałam, że Klaudia jest tutaj w niesamowitej dyspozycji. Chciałyśmy razem zrobić bardzo fajne zawody. Mam nadzieję, że to nam się udało. Padły wyniki poniżej 13 sekund. Teraz mam więcej motywacji, żeby się zbliżyć do rezultatu Klaudii. Aktualnie jestem w treningu. Szykuję dyspozycję do Mistrzostw Europy w Berlinie. Mam nadzieję, że tam będzie szybko. W Lublinie biegało się bardzo dobrze. Panowała naprawdę świetna atmosfera. Kibice byli wspaniali – mówiła po swoim starcie Karolina Kołeczek.

Brązowe medale dla AZS UMCS zdobyły Joanna Bemowska w chodzie sportowym na 5000 m (o jej sukcesie pisaliśmy już w poprzednim wydaniu tygodnika) oraz Malwina Kopron w rzucie młotem.

Kopron zakończyła rywalizację z wynikiem 70.88 m. Wygrała mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk z RKS Skra Warszawa z najlepszym w tym roku rezultatem na świecie – 79.59 m. Druga była Joanna Fiodorow z AZS Poznań (74.25). Co ciekawe, podium Mistrzostw Polski w rywalizacji młociarek nieustannie od pięciu lat zajmują te same trzy zawodniczki!

Pozostałe starty reprezentantów AZS UMCS ostatniego dnia 94. Mistrzostw Polski:

* w półfinale 100 metrów przez płotki kobiet Natalia Pietruczuk z czasem 14.38 sekund (nowy rekord życiowy) zajęła piąte miejsce

* Alicja Wrona w biegu na 200 metrów zajęła szóste miejsce, w finale poprawiają swoją „życiówkę”, która teraz wynosi 24.13 s

* Michał Kitliński zajął szóste (1:53.13), a Kamil Oleszek siódme miejsce (1:53.95) na 800 m (wygrał faworyt, Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz – 1:50.27 s)

* w biegu kobiet na 5000 m Angelika Mach zajęła szóste miejsce (16:44.64). Siódma była Izabela Trzaskalska (16:46.49), a trzynasta Julia Pleskaczyńska (17:15.94)

* z najlepszym rezultatem w sezonie konkurs kulomiotów zakończył Szymon Mazur, w trzecim podejściu uzyskał 18.47 m i zajął szóstą pozycję.

AZS UMCS z czterema krążkami w klasyfikacji medalowej 94. Mistrzostw Polski zajął dwunaste miejsce.
W klasyfikacji punktowej nasi akademicy z 368 pkt. znaleźli się tuż za podium, za AZS-AWF Katowice (447 pkt.), OŚ AZS Poznań (443) i AZS AWF Wrocław (376).