UNIA REJOWIEC – SPS EKO RÓŻANKA 0:2 (0:1)
0:1 – Romaniuk (30), 0:2 – Romaniuk (77).
UNIA: Maciejewski – Grel, Kloc, Pawlicha, Brzezicki, Huk, Gwardiak (75 Kowalczyk), Karauda, K. Bohuniuk (80 Jersak), Czerwiński, Chybiak. Trener – Tomasz Sąsiadek.
SPS EKO: Witkowski – Kruk, Sobów, Żakowski, Flis (60 E. Mikulski), Łopko (40 Chwedoruk), Magdysh (89 Piotrowski), Jankowski, M. Gołąb, J. Gołąb (80 Lejko), Romaniuk. Trener – Sławomir Sadowski.
Sędziowali: Siatka oraz Sieraj i Suski.
Dzięki zwycięstwu w Rejowcu zespół z Różanki przerwę zimową w chełmskiej lidze okręgowej spędzi w fotelu wicelidera. Sobotnie starcie Unia rozpoczęła jednak bardzo przyzwoicie. – Po 10 minutach mogliśmy mieć na koncie trzy strzelone gole, a nie mieliśmy żadnego – denerwuje się Zbigniew Rumiński, kierownik Unii Rejowiec. W 5 min. Karol Bohuniuk przegrał rywalizację sam na sam z Witkowskim, w 7 min. Kloc z 13 metrów strzelił mocno, ale minimalnie nad poprzeczką, a w 10 min. Grel nie dał rady bramkarzowi Eko w kolejnej sytuacji sam na sam. – Na domiar złego w 30 min. nadzialiśmy się na kontrę i zrobiło się 0:1. Po zmianie stron znów rzuciliśmy się do ataku i znów nic z tego nie wynikało. W 70 min. powinno być 1:1, ale Huk z 7 metrów trafił w bramkarza gości. I scenariusz się powtórzył, Różanka skontrowała i zrobiło się 0:2 – opowiada Rumiński. Katem gospodarzy po raz drugi został Patryk Romaniuk. Od tego momentu Różanka rządziła na boisku niepodzielnie. Na listę strzelców mogli się jeszcze wpisać: Jankowski, M. Gołąb, Magdysh, po raz trzeci Romaniuk i dwa razy Chwedoruk. Chwile grozy miały miejsce w 90 min. spotkania. Przytomność stracił nagle zawodnik gości Karol Sobów. – Przyjechała karetka, Karol przeszedł wstępne badania, szybko poczuł się lepiej, ale w niedzielę ma iść jeszcze do lekarza – powiedział po ostatnim gwizdku Antoni Kruk, kierownik SPS Eko. (kg)