Eko zasłużyło na punkt

SPS EKO RÓŻANKA – KRYSZTAŁ WEBKOWICE 0:1 (0:1)
0:1 – Wołoch (37).


SPS EKO: Macieńko – Prus, Żakowski, Kruk, Sheliuk, Magdysh, Jankowski, Błaszczuk, J. Gołąb (58 Łobko), Walaszek (80 Bartnik), Więcaszek.
Z przebiegu meczu zespół beniaminka nie zasłużył na porażkę. – Wcale nie byliśmy gorsi od Kryształu. Po prostu, zagraliśmy nieskutecznie, dlatego nie mamy nawet jednego punktu – mówił po spotkaniu Antoni Kruk, kierownik drużyny z Różanki.
Eko do meczu przystąpiło znów osłabione. Skorupski i Romaniuk leczą kontuzje i obaj w tej rundzie już nie zagrają. Witkowskiego i Jędrzejuka zatrzymały sprawy służbowe, a Sobów bawił na… weselu. W tej sytuacji trener Sławomir Skorupski nie miał zbyt dużego pola manewru. Z konieczności w ataku zagrali Więcaszek i Walaszek.
– Już w pierwszej połowie mogliśmy strzelić gola, ale brakowało skuteczności i szczęścia. Bardzo dobre sytuacje mieli Więcaszek, Magdysh i Jankowski – opowiada Antoni Kruk. – Goście wypracowali sobie jedną stuprocentową okazję, w 37 min. zawodnik Kryształu przelobował naszego bramkarza i dał swojej drużynie prowadzenie. Po zmianie stron osiągnęliśmy dużą przewagę, jednak w dalszym ciągu byliśmy nieskuteczni. Zasłużyliśmy na remis, bo Kryształ w drugiej części meczu nie miał ani jednej okazji do zdobycia bramki. Z porażki nie robimy jednak dramatu, gramy dalej, za tydzień jedziemy do Końskowoli, i tam będziemy chcieli powalczyć o punkty – dodaje A. Kruk. Spotkanie Powiślak – Eko odbędzie się w niedzielę 15 bm. o 14.00. (s)