Emiks mistrzem!

Medaliści jubileuszowych rozgrywek Ogniska TKKF Omega (od lewej): brązowy zespół AleTaxi, złoty Emiks i srebrny Tabal

Cóż to były za emocje! O tym, który z zespołów wygra XXV Mistrzostwa Lublina w Halowej Piłce Nożnej, organizowane przez Ognisko TKKF Omega, a także kto zajmie miejsce na najniższym stopniu podium, zadecydował dopiero ostatni mecz! Tabal przegrał 4:5 z AleTaxi i musiał zadowolić się jedynie drugą lokatą, ustępując w końcowej tabeli zaledwie o punkt ekipie Emiks. Taksówkarze dzięki zwycięstwu przeskoczyli na finiszu klasyfikacji Osadę, zajmując trzecie miejsce!

Przed ostatnim meczem, Tabalu z AleTaxi wiadomo było, że remis nie urządza żadnej z drużyn. Na finiszu oba zespoły miałyby bowiem po tyle samo punktów, co wyprzedzające je przed ostatnią kolejką Emiks i Osada. W przypadku podziału punktów to jednak rywale, dzięki lepszemu bilansowi spotkań, zajęliby wyższe miejsca. Tabal, by zostać mistrzem i wyprzedzić Emiks, musiał pokonać AleTaxi. Z kolei taksówkarze, by zdobyć brąz musieli wygrać ostatnie spotkanie, co biorąc pod uwagę, że trzy poprzednie mecze z rzędu przegrali, grzebiąc tym samym szanse na mistrzostwo, wydawało się prawie niewykonalne.
Mecz rozpoczął się znakomicie dla Tabalu, który po golu Rafała Błaszczaka szybko objął prowadzenie. To nie załamało jednak AleTaxi. Po dwóch trafieniach Mateusza Siedleckiego, najlepszego strzelca rozgrywek i, jak się później okazało, bohatera meczu, taksówkarze wrócili do gry o medal, obejmując prowadzenie! Tabal nie dawał za wygraną i tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Jakub Mitura. Gra o złoto i brąz rozpoczęła się od nowa.
Losy rywalizacji rozstrzygnęły się na początku drugiej części, gdy znów dwukrotnie do siatki trafił Siedlecki! Cztery minuty przed końcem, po golu Michała Rycerza, AleTaxi wygrywało już 5:2 i zwycięstwa dającego brązowe krążki mógł pozbawić taksówkarzy tylko jakiś kataklizm.
Nic takiego się nie stało, choć Tabal walczył do końca. Dwie bramki Rafała Błaszczaka w ostatniej minucie pozwoliły jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki.
– Tabal gonił i gonił, lecz nie starczyło już czasu. To był mecz wspaniałych strzelców naszych mistrzostw, Mateusza Siedleckiego i Rafała Błaszczaka. Miło było patrzeć na poczynania tych zawodników. To prawdziwe gwiazdy amatorskiej piłki w Lublinie – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega.
XXV Mistrzostwa Lublina w Halowej Piłce Nożnej wygrał Emiks, zespół debiutujący w rozgrywkach!
– To na pewno duża niespodzianka. Emiks będzie reprezentował nasze miasto na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w futsalu, które 18 marca odbędą się w Piaskach oraz na Wojewódzkich Mistrzostwach TKKF w Zamościu – kończy prezes Zbigniew Furman. BAS

Wyniki

QQłeczki – Magia 5:1 (2:1)
Bramki: Daniel Oborski 2, Bartek Krawczyk, Łukasz Stec, Grzegorz Ziarkowski – Jakub Kaczkowski.
AleTaxi – Tabal 5:4 (2:2)
Bramki: Mateusz Siedlecki 4, Michał Rycerz – Rafał Błaszczak 3, Jakub Patyra.

Końcowa kolejność:

1. Emiks 32 55-32
2. Tabal 31 53-19
3. AleTaxi 25 65-65
4. Osada 23 51-47
5. Qqłeczki 16 51-62
6. Dalimex 15 22-28
7. Spartan 13 44-52
8. Magia 8 22-58

Ognisko TKKF Omega dziękuje

Ognisko TKKF Omega za pośrednictwem „Nowego Tygodnia w Lublinie”, patrona medialnego XXV Mistrzostw Lublina w Halowej Piłce Nożnej, dziękuje za wsparcie: Urzędowi Miasta Lublin, Fundacji „Ruch Solidarności Rodzin”, Katarzynie Urban i Hurtowni Olimp Trofea oraz Markowi Wójcikowi i firmie MW Sport. – Serdecznie dziękuję także sędziom, kibicom, i tym, którzy pomagali nam w codziennych kłopotach organizacyjnych. Szczególne podziękowanie kieruję pod adresem pana Roberta Kozłowskiego, kierownika Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Przyrodniczego, za pomoc merytoryczną, cierpliwość, wyrozumiałość i zrozumienie – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega.

Najlepsi strzelcy

24 gole – Mateusz Siedlecki (AleTaxi)
20 – Rafał Błaszczak (Tabal)
17 – Daniel Oborski (QQłeczki)
15 – Dawid Lipiec (Emix), Rafał Mitura (Osada)
Najlepszy zawodnik
Wojciech Czernicki (Emiks)
Najlepszy bramkarz
Adam Poniatowski (Tabal)

Ostatnie spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Tabalu, ale potem górą było AleTaxi, które dzięki wygranej zapewniło sobie brązowy medal. Co ciekawe, lubelscy taksówkarze, jako jedyny zespół z występujących w XXV edycji imprezy, grali także w pierwszych mistrzostwach, w 1991 roku.