Emocje do końca

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin rozpoczęły sezon od porażki

Siatkarki drugoligowego LUK AZS UMCS Lublin w pierwszym meczu nowego sezonu, rozegranym w sobotę w hali przy ul. Langiewicza, przegrały po tie-breaku z Marbą Sędziszów Małopolski.


Losy meczu ważyły się do samego końca. Akademiczki prowadziły w decydującym secie już nawet trzema punktami (9:6)! Niestety, zwycięstwo wymknęło się lubliniankom z rąk. Z wygranej 16:14 w piątej partii I 3:2 w całym meczu mogły cieszyć się przyjezdne.
– Momentami gra była dobra – przyznał po spotkaniu Jacek Rutkowski, trener LUK AZS UMCS. – Późno zaczęliśmy przygotowania do rozgrywek, a wejście w sezon jest zawsze dużym zaskoczeniem. Na pewno będzie lepiej. Trzeba się cieszyć z tego jednego punktu dzisiaj. Tak to jest, gdy z zespołu odchodzą najlepsze zawodniczki (od red. m.in. Aleksandra Dudek). Mam nadzieję, że w miarę upływu czasu będziemy grali coraz lepiej – dodał szkoleniowiec.

Pozostałe mecze 1. kolejki II ligi siatkarek

SAN-Pajda Jarosław – AZS Uniwersytet Rzeszowski 3:1 * Pogoń Proszowice – Płomień Sosnowiec 3:2 * Tomasovia – MKS II Dąbrowa Górnicza 3:2 * Jedynka Siewierz – Sandecja Nowy Sącz * pauzowała Szóstka Mielec.

LUK AZS UMCS Lublin – Marba Sędziszów Małopolski 2:3

(25:19, 22:25, 20:25, 25:20, 14:16)
LUK AZS UMCS: Nowakowska, Wawerska, Urbańska, Bogusz, Krzyżak, Gieroba, Obszyńska, Nejkauf, Konop.