Emocje gwarantowane

To będzie nie lada gratka dla kibiców sportów walki w Lublinie i regionie. 27 kwietnia po raz pierwszy w 15-letniej historii KSW zawita do Koziego Grodu. W hali Globus kibice będą mogli obejrzeć między innymi starcie o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej pomiędzy Romanem Szymańskim (11-4, 1 KO, 3 Sub) a Salahdine’em Parnasse (12-0-1, 1 KO, 4 Sub), a także Łukasza Jurkowskiego (16-11, 4 KO, 6 Sub), którego rywalem w rewanżowym pojedynku za porażkę sprzed 14 lat będzie Stjepan Bekavač (19-9, 13 KO, 4 Sub). Ostatnie bilety są jeszcze dostępne w serwisie eBilet.pl.


Określany przez francuską prasę mianem „Kyliana Mbappe francuskiej sceny MMA”, Salahdine Parnasse jest uważany za jedną z największych wschodzących gwiazd na Starym Kontynencie. 21-letni mieszkaniec Aubervillers stoczył do tej pory 13 pojedynków i jeszcze nie zaznał goryczy porażki. Reprezentant trójkolorowych rozpoczął karierę w KSW od wygranej z Łukaszem Rajewskim, a w kolejnych dwóch starciach stanął naprzeciw byłych mistrzów kategorii piórkowej Artura Sowińskiego oraz Marcina Wrzoska i w fenomenalnym stylu wypunktował obu czempionów.

Na tej samej gali, na której Francuz pokonał „Polskiego Zombie”, Roman Szymański po pełnym emocji i zwrotów akcji boju z Danielem Torresem również cieszył się ze zwycięstwa na kartach punktowych. Była to już trzecia wygrana 25-letniego poznaniaka w okrągłej klatce europejskiego lidera mieszanych sztuk walki. Zawodnik Czerwonego Smoka oprócz Brazylijczyka pokonał również Sebastiana Romanowskiego i Denilsona Nevasa. Polak znany jest z bardzo widowiskowego stylu walki, o czym świadczą trzy bonusy przyznane za najlepsze walki wieczoru.

Łukasz Jurkowski to nie tylko najbardziej znany głos polskiego MMA, ale i legenda sportów walki nad Wisłą. Kariera warszawianina zaczęła się od zwycięstwa na pierwszej gali KSW.

Na KSW 15, po starciu z Tonim Valtonenem Jurkowski zdecydował się zawiesić rękawice na kołku i skupić się na pracy komentatora. Zawodnik Berkut WCA Fight team powrócił do startów na historycznej gali KSW 39: Colosseum, gdzie stoczył niezwykle zacięty i wygrany bój z byłym mistrzem, Rameau Thierrym Sokoudjou.

Jurkowski i Stjepan Bekavač spotkali się po raz pierwszy w grudniu 2005 roku na gali Ultimate Nokaut 3 w chorwackiej Rijece. Popularny „Stipe” stanął naprzeciw bardziej doświadczonego Polaka i pokonał go przez nokaut techniczny w drugiej odsłonie. Od tamtej pory zawodnik Opatija Fight Club z powodzeniem kontynuował karierę i dorobił się imponującego bilansu 19 wygranych starć. Bekavač znany jest przede wszystkim z bardzo agresywnego stylu, mocnego uderzenia i niebezpiecznych kopnięć. Na 28 stoczonych pojedynków tylko dwa razy Chorwat musiał czekać na decyzję sędziów, a sam może pochwalić się 13 nokautami i 4 poddaniami.

Podczas gali KSW 48 w Lublinie zobaczymy także pojedynki dwóch czołowych zawodników wagi lekkiej: Gracjana Szadzińskiego (8-2, 6 KO) i Mariana Ziółkowskiego (20-7-1, 5 KO, 12 Sub), efektownie walczącego Filipa Wolańskiego (11-3, 3 KO, 2 Sub) z debiutującym w największej organizacji MMA w Europie Filipem Pejicia (13-2-2, 8 KO, 3 Sub) oraz Michała Michalskiego (6-4, 2 KO, 1 Sub) z Milošem Janičiciem (11-2, 6 KO, 5 Sub).

W hali Globus przed własną publicznością zadebiutuje niepokonany zawodnik kategorii średniej, Cezary Kęsik (8-0, 6 KO, 1 Sub).

Rywalem „Lubelskiego Czołgu” będzie bardziej doświadczony Jakub Kamieniarz (7-5, 1 KO, 4 Sub). Kęsik zwycięski marsz rozpoczął w styczniu 2015 roku od wygranej przez nokaut i w kolejnych pojedynkach pokazał, że to będzie jego znak rozpoznawczy. Kamieniarz może z kolei pochwalić się imponującą serią w ostatnich pojedynkach. Trenujący w Poznaniu 24-latek trzy walki zakończył przez różnego typu poddania i dzięki temu utorował sobie drogę do klatki KSW.

Mistrz organizacji TFL, Hubert Szymajda (8-2, 1 KO, 4 Sub), oraz niepokonany Rosjanin, Shamil Musaev (12-0, 6 KO, 2 Sub) staną naprzeciw siebie w jednym z pojedynków, które otworzą galę KSW 48. Szymajda zanotował serię 5 wygranych w ostatnich 6 starciach, a jedyną porażkę poniósł na skutek niefortunnego nielegalnego kopnięcia.

Reprezentant klubu Dziki Wschód Biała Podl. specjalizuje się w walce na chwyty, o czym świadczą cztery wygrane przed czasem przez duszenia zza pleców. Niepokonany Shamil Musaev ma na koncie imponującą passę 12 wygranych starć, które toczył w Rosji i na Białorusi, między innymi dla cenionej organizacji M-1 Global. Urodzony w podmoskiewskim mieście Mytiszczi zawodnik wszystkie z ostatnich 6 walk zakończył przed czasem, aż 5 w pierwszej odsłonie.

W Lublinie gościł niedawno Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW, który spotkał się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim. Wizyta nie była przypadkowa. Województwo Lubelskie zostało bowiem partnerem gali KSW 48!