Emocje gwarantowane

W najbliższy weekend, 29 i 30 kwietnia na Arenie Lublin odbędzie się II edycja turnieju piłkarskiego dla chłopców z rocznika 2005 – Dunczyk Cup. Przez dwa dni na głównej płycie lubelskiego obiektu rywalizować będzie 12 zespołów z Polski oraz Ukrainy i Słowacji.

Przed rokiem pierwsze miejsce zajęło Zagłębie Lubin. Drugi był Lech Poznań, a trzecia Lechia Gdańsk. Lubelskie drużyny uplasowały się w końcówce stawki. Motor był siódmy, a Lublinianka dziesiąta

Bez wątpienia Dunczyk Cup to najsilniej obsadzony turniej 13-latków w naszym regionie, a może nawet i w całej Polsce. W zawodach zagra aż sześć Akademii Piłkarskich klubów z Lotto Ekstraklasy: Korony Kielce, Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław, Wisły Kraków i Zagłębia Lubin, a także szkółka Barcelony Escola Varsovia. Stawkę uzupełnią dwie drużyny zagraniczne, ukraińskie Karpaty Lwów i słowacki Slovan Bratysława oraz trzy zespoły z Lubelszczyzny: Motor, Lublinianka i Górnik Łęczna.
– Po niezwykle udanym pierwszym turnieju przed rokiem, który odbił się szerokim echem w całej Polsce, nie musieliśmy nawet za bardzo zabiegać o przyjazd najlepszych drużyn. Kluby z wielką chęcią przystawały na nasze zaproszenie i jeśli nie miały pod koniec kwietnia zaplanowanych innych zawodów, od razu potwierdzały swoje uczestnictwo – mówi Mariusz Mirecki, kierownik turnieju Dunczyk Cup.
W odróżnieniu od pierwszej edycji tegoroczny turniej rozgrywany będzie już na głównej płycie Areny Lublin, a nie na bocznym boisku i weźmie w nim udział aż 12 drużyn, o dwie więcej niż przed rokiem.
Zawody rozgrywane będą systemem każdy z każdym. W sumie zaplanowano aż 66 spotkań, każde trwające 20 minut. Płyta stadionu zostanie podzielona na dwa boiska. Zespoły będą składać się z bramkarza i ośmiu zawodników z pola.
Otwarcie turnieju odbędzie się w sobotę o godzinie 9. Później, do 17 toczyć się będzie rywalizacja.
W niedzielę początek gier także o 9. Zakończenie zawodów i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 15.30.
Wstęp na turniej jest wolny. Ci, którzy nie będą mogli wybrać się na Arenę Lublin, mogą obejrzeć spotkania w relacji na żywo w lubelska.tv
Honorowy patronat nad turniejem sprawuje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, a także Polski Związek Piłki Nożnej. BAS

Licytacja klubowych koszulek

Podczas turnieju prowadzona będzie licytacja klubowych koszulek, które z autografami zawodników pierwszych drużyn seniorskich przywiozą do Lublina uczestnicy Dunczyk Cup. Zdobyte w ten sposób pieniądze zostaną przekazana podopiecznym Domu Dziecka z ul. Pogodnej w Lublinie.

Krew ratuje życie!

W sobotę, 29 kwietnia od godziny 10:00 do 15:00 będzie można honorowo oddać krew w ambulansie, który będzie stał przed Areną Lublin. – Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia tej inicjatywy. Krew ratuje życie! – mówi Mariusz Mirecki, kierownik turnieju Dunczyk Cup.

W liczbach

Dunczyk CUP 2017
2 boiska zostaną utworzone na głównej płycie Areny Lublin
12 drużyn
66 spotkań
216 zawodników
1320 minut – łączny czas wszystkich spotkań, które zostaną rozegrane