Emocji w finałowych zawodach nie brakowało

Międzynarodowe Mistrzostwa Lubelszczyzny w Motocrossie 2016 dobiegły końca. W ostatnich finałowych zawodach, organizowanych przez KM Cross Lublin na torze Karolin pod Łęczną, wystartowało 80 zawodniczek i zawodników z Polski oraz goście z Białorusi i Ukrainy.
Na torze jako pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi. Klasę MX Mini wygrał Dawid Zaremba z gdańskiej grupy Cobra Motors, który udanie odpierał ataki dwóch zawodników z Białorusi (drugi był Mark Rusecki, a trzeci Artur Stepańczuk) oraz swoich klubowych kolegów.
Zaremba w Karolinie na podium stanął jeszcze raz! W klasie MX65 gdzie zajął trzecie miejsce, tuż za Piotrem Kajrysem z KTM Warszawa oraz Bartoszem Popielnickim z Gdańska.
Gospodarze z KM Cross pierwsze „pudło” zaliczyli dopiero w klasie MX 85. Wiktor Małecki, główny faworyt, zakończył rywalizację na trzecim miejscu, choć zawody zaczęły się dla niego o wiele lepiej. Nasz aktualny wicemistrz Polski jechał szybko i pewnie wygrał pierwszy wyścig, prowadził też w drugim. Niestety, awaria motocykla sprawiła, że musiał pożegnać się z myślą o końcowym zwycięstwie. Zawody wygrał Aleksander Świrczak z KTM Warszawa. Drugie miejsce zajął Kamil Pawłowski z Łęcznej.
W klasie MX Kobiet wszystkie medale wywalczyły reprezentantki KM Cross. Pierwsza była Eliza Kubera, pewnie wygrywając oba wyścigi, drugie miejsce zajęła Aleksandra Szymuś, a Aleksandra Sowińska, która o miejsce na podium stoczyła niezwykle zacięty bój z klubową koleżanką Julią Malinowską.

Klasę Początkujących wygrał Kamil Paszkowski przed Karolem Grochowskim i bardzo równo jadącym Rafałem Cudo. Z kolei w klasie Open C zwyciężył Piotr Mirek, który dzięki wygranej w drugim wyścigu zapewnił sobie triumf w całych zawodach, spychając na drugą pozycję Aleksandra Stepańczak. Trzeci był Maksymilian Malinowski.
W klasie Weteranów obyło się bez niespodzianki. Zasłużenie wygrał Piotr Morawski przed Lesławem Oczosiem i Ireneuszem Demianiukiem. W zawodach wystartowali znani i utytułowani weterani KM Cross Lublin, jak Robert „Kurczak” Więckowski i jego młodszy brat Tomasz „Pigmej” Więckowski, którzy szczególnie na starcie i pierwszych okrążeniach spisywali się bardzo dobrze.
W najmocniejszej klasie Open A, jak przystało na podwójnego mistrza Polski (w klasach Open i MX2), zasłużenie triumfował Karol Kędzierski. Walkę z reprezentantem KM Cross próbowali nawiązać jedynie Patryk Zdunek z Gdańska i Paweł Płochocki z Warszawy.
W klasie Open B pierwsze miejsce zajął Damian Musiał przed Arkiem Prykiem i Grzegorzem Antoniakiem.

W rywalizacji quadów walkę o zwycięstwo stoczyli między sobą zawodnicy KM Cross Lublin.
Najlepszy okazał się Artur Szczebak, drugi był Łukasz Tyndel, a miejsce na podium uzupełnił Jarosław Wiśniewski.
Zmagania na torze Karolin nie były ostatnimi organizowanymi przez KM Cross Lublin w tym sezonie – 29 października w Wierzchowinie odbędą się zawody Hard Enduro Cegielnia.
MAG